Każdy z nas kojarzy z filmów wielkie śmigła wentylatorów zawieszonych pod sufitem, które sprawiały wrażenie jakby za chwilę miały się urwać. Lecz tak było kilkanaście lat temu, ponieważ dziś wiatrak sufitowy świadczy o dobrym guście i świetnym wystroju pomieszczenia.

Wielka transformacja

Wraz ze zwiększeniem świadomości dotyczącej estetyki aranżacji pomieszczeń, na rynku zaczęły pojawiać się coraz nowsze modele wentylatorów. Nowe kolory i kształty, jakie zaczęły przybierać, zdecydowanie ożywiały pomieszczenia i nadawały im zupełnie innego wyglądu.

Do jakich wnętrz

Dziś wentylatory przybierają bardzo designerskie postaci sprawiając, że w wielu przedsiębiorstwach są stosowane zamiast zwykłych wentylatorów stojących, gdyż jest to świetne rozwiązanie. Chłodzenie pomieszczenia jest dużo bardziej skuteczne, ponieważ chłodzenie powietrza odbywa się z góry do dołu i obejmuje większą powierzchnie.

Wentylatory o nieco bardziej nowatorskim wyglądzie można zamieścić w salonie. Pomieszczenie to, jako wizytówka każdego domu, będzie idealnym miejscem na nowoczesny akcent. Kolor ramion wentylatora najlepiej jest dopasować do barw dominujących w pomieszczeniu. Może on zostać dopasowany do kolory podłogi, mebli lub ścian.

Jak wentylator ochładza lub ociepla pomieszczenie

Wentylatory sufitowe mogą spowodować, że odczuwalna temperatura będzie niższa lub wyższa. Wszystko za sprawą kierunku obrotu śmigieł. W lecie zalecane są obroty w lewą stronę, ponieważ ruch powietrza jest skierowany ku dołowi, natomiast w zimie odwrotnie. Takie zastosowanie sprawdza się w niskich pomieszczeniach. Jeśli pomieszczenie jest wysokie zaleca się ustawienie obrotów w lewą stronę także w zimie.

Poprzez mieszanie powietrza ciepłego z zimnym można wiele zaoszczędzić na ogrzewaniu w zimie i na klimatyzacji w lecie. Warto zastanowić się nad ich zamocowaniem w domu, biurze lub innym pomieszczeniu. Mają wiele zalet i mogą przyjąć wiele kształtów od klasycznych po nowatorskie i designerskie projekty. Pewne jest to, że do każdego pomieszczenia przyniosą bardzo miły powiew nowoczesnego wyglądu i świeżego powietrza.

Artykuł powstał przy współpracy z wentylatorysklep.pl.