Uwielbiasz czytać książki? Nie ma w tym nic dziwnego. To doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu, dzięki któremu możesz nie tylko oderwać się od codzienności, ale również nauczyć nowych rzeczy. Aby jednak czytanie było przyjemnością powinniśmy zadbać o to, by miejsce, w którym oddajemy się lekturze było komfortowe i spokojne.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób podejmuje decyzję o stworzeniu własnego kącika czytelniczego. Jednym z najważniejszych jego elementów jest wygodny i miękki fotel. Warto więc wiedzieć czym powinien się charakteryzować. Podpowiadamy.

Wygodne i miękkie siedzisko

Fotel to rodzaj mebla, którego podstawową funkcją jest zapewnienie nam wygody i komfortu. Dlatego też warto zwrócić uwagę na to co może nam go zapewnić. Jedną z podstawowych rzeczy, które musisz sprawdzić jest siedzisko fotela. Powinno być miękkie i dopasowywać się do kształtu naszego ciała. Jednocześnie jednak musi zapewniać mu podparcie. Jak więc sprawdzić, czy fotel, który cię interesuje jest w stanie ci to zapewnić? To proste - wystarczy, że sprawdzisz jak szybko siedzisko wraca do właściwego kształtu. Jeśli odkształca się na długo po tym jak na nim usiądziesz to znak, że fotel ten nie spełni swojej roli.

Oparcie dopasowane do kształtu ciała

Kolejnym elementem, na który musisz zwrócić uwagę kupując mebel do kącika czytelniczego jest oparcie. Fotel, który wybierzesz powinien mieć oparcie, które pozwoli ci wygodnie oprzeć o nie całe plecy. Warto wybierać meble, które są odpowiednio wyprofilowane tak, by wspierać naturalne ułożenie kręgosłupa. Dzięki temu nawet długie godziny spędzone na czytaniu nie będa wiązały się z bólem pleców czy sztywnością karku. Jeśli fotel będzie wyposażony w zagłówek możesz mieć pewność, że spełni wszystkie twoje oczekiwania.

Przyjemna w dotyku tkanina obiciowa

Nie zapominajmy o tym, że fotel to mebel tapicerowany. Dlatego też kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę powinien być materiał, jakim został obity fotel. Powinien być odporny na przetarcia i zabrudzenia by fotel jak najdłużej prezentował się doskonale. Jednocześnie jednak powinien być miękki i przyjemny w dotyku. Kącik czytelniczy to miejsce relaksu - zimna i twarda ekoskóra czy szorstka tkanina nie będzie mu sprzyjać.

Fotel dopasowany do mieszkania

Urządzając kącik czytelniczy musisz zadbać by było to miejsce, które ma nie tylko swój klimat, ale również pasuje do innych pomieszczeń w twoim mieszkaniu. Jeśli więc stawiasz na klasykę i funkcjonalność nie decyduj się na zakup fotela o fantazyjnym, niecodziennym kształcie. W przeciwnym razie twój kącik zamiast stać się miejscem relaksu zaburzy harmonię w twoim mieszkaniu.

Na co warto uważać?

Kupując fotel do kącika czytelniczego zadbaj o to, by był to mebel solidny starannie wykonany. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że posłuży ci przez długi czas. Poza tym, nie decyduj się na zakup fotela, który ma zbyt miękkie siedzisko i oparcie. W meble takie łatwo “zapaść się” co wcale nie sprzyja komfortowi i wygodzie. Zbyt miękki fotel powoduje bowiem, że nasz kręgosłup nie ma odpowiedniego podparcia co może doprowadzić do bólu pleców po dłuższym czytaniu.

Podsumowując, jeśli poszukujesz idealnego fotela i szukasz ciekawych propozycji sprawdź tutaj. Pamiętaj, że dobry fotel to taki, który zapewnia maksimum komfortu. Nie musi być wcale bogato zdobiony czy wyróżniający się niecodziennym designem aby sprawdził się w twoim kąciku czytelniczym. Dlatego lepiej postawić na to co proste i funkcjonalne. Meble tego typu zawsze się sprawdzają.