Wraz z rozwojem druku i technik wykorzystywanych do tworzenia grafik i obrazów, popularność zyskało ozdabianie swoich mieszkań różnorodnymi wzorami i malowidłami w wersji drukowanej. Łatwy dostęp do niemal każdego z wymarzonych wzorów czy motywów napędza zarówno popularność takich dekoracji wśród nabywców, jak i jest elementem motywacyjnym dla sprzedawców, którzy będą chcieli zyskać zaufanie klienta dzięki obrazom o coraz większej jakości i precyzji. Zanim jednak zdecydujemy się na druk, warto poznać materiał, na którym go wykonamy, gdyż ma to większe znaczenie, niż mogłoby się wydawać.

Cechy płótna Canvas

Obrazy na płótnie Canvas są bardzo popularnym wyborem, jeżeli chodzi o elementy dekoracyjne sypialni, biur, a także pomieszczeń ekspozycyjnych. Ich parametry idealnie nadają się do wykorzystania w druku oraz pozwalają wydobyć rewelacyjny efekt różnych kompozycji, w zależności od tego, jaki rodzaj płótna Canvas wybierzemy.

Jeżeli chodzi o właściwości, jakie posiadają obrazy na płótnie Canvas, to są one zależne od rodzaju materiału wykorzystanego do jego stworzenia. Jeśli naszym wyborem jest płótno wykonane z poliestru, to znacznie lepszy efekt uzyskamy w połączeniu z grafikami komputerowymi lub popularnymi kompozycjami takimi jak krajobrazy, natura, czy architektura. Gładka powierzchnia oraz elastyczność materiału pozwolą osiągnąć świetny efekt wizualny, dzięki któremu wzbogacimy każde wnętrze. Jeżeli natomiast jesteśmy zainteresowani reprodukcją sławnych dzieł klasyki malarstwa, to z pewnością warto wybrać płótno bawełniane. Charakteryzuje się ono zupełnie inną gramaturą, mniej elastyczną, lecz lepiej absorbującą kolory, które wychodzą w ciepły, naturalny sposób. Bardzo dużą zaletą płócien Canvas jest ich wysoka odporność na promieniowanie ultrafioletowe, dzięki czemu mogą być bezpiecznie stosowane jako ekspozycja zewnętrzna, bez ryzyka wyblaknięcia kolorów. Dodatkowo każdy z druków na tym płótnie można wykonać w wersji matowej lub z wysokim połyskiem. Dzięki wysokiej wytrzymałości zakup takiego obrazu to inwestycja, która będzie cieszyć oko przez lata i będzie mogła zostać wykorzystana wielokrotnie podczas różnych wystaw i w rozmaitych galeriach artystycznych.

Obrazy na płótnie Canvas to świetny sposób na urozmaicenie, a nawet całkowite odmienienie wybranego wnętrza. Praktycznie nieograniczone możliwości wizualne pozwolą na idealnie dobranie motywu do aktualnej aranżacji wnętrza lub jeszcze bardziej wyraziste podkreślenie jej stylu.

Obrazy na płótnie Canvas znajdziecie w sklepie www.yourwall.pl.