Wygodne krzesło, fotel czy to do biura czy to do salonu, to komfort spędzania czasu, relaksu lub komfort pracy. Na pewno działa zdrowotnie i nie powoduje, że po długim siedzeniu bolą nas kości. Ale o tym wie każdy.

Na rynku możemy znaleźć wiele rodzai krzeseł. Producentów jest wielu a ich produkty są wykonane z różnych materiałów. Jest też dostępnych wiele typów krzeseł. Wśród nich są krzesła obrotowe, które najczęściej mają zastosowanie w biurach i innych miejscach pracy. Tego typu siedziska cechuje jak sama nazwa wskazuje, możliwość obracania się wokół siebie. Krzesła takie mają regulację wysokości siedzenia oraz oparcia a także w zależności od modelu, regulację zagłówków czy też naramienników.

Krzesło obrotowe w pracy

Jak mówią przepisy BHP dotyczące pracy przy komputerze, fotel biurowy powinien być odpowiednio ustawiony według osoby pracującej. Liczy się wysokość fotela oraz to żeby ręce, którymi operujemy na klawiaturze i myszką, były w odpowiedniej wysokości czyli nie obwisłe czy też nie były zbyt wysoko od klawiatury. Wiadomo, że biurko ma swoje krawędzie, więc wygodny fotel biurowy powinien mieć takie podłokietniki, żeby można było na nim położyć ręce na odpowiedniej wysokości. W przypadku kiedy podłokietniki przeszkadzają w wygodnym położeniu ciała, powinno się wybrać fotel bez nich. Dlatego warto najpierw „na sucho” stwierdzić, który z foteli będzie odpowiadał dla danego pracownika. Niewątpliwie istnieje wiele modeli foteli obrotowych zarówno z naramiennikami jak i też bez. Przykłady są widoczne na stronie www.apropos1.pl

Znajdą tam Państwo wiele do wyboru. Ceny tych foteli są uzależnione od funkcjonalności oraz od materiałów z jakich zostały wykonane. Są modele tańsze ze sztucznych pokryć, jak też droższe skórzane. Ważna na pewno jest kolorystyka. Wiadomo, że dobrze jest gdy biuro ma swój unikalny wygląd. Meble powinny pasować do siebie i do koloru ścian.

Stylowe fotele biurowe

Każdy kto ceni sobie wyjątkowość i unikalność wystroju wnętrz, zapewne będzie gustował w mniej tradycyjnych kształtach foteli. Warto wtedy rozważyć warianty jakie są dostępne. Przykładem stylowego krzesła obrotowego do biura jest model OSCAR z drewna i ekoskóry bukowo-szary. Podłokietniki nie są regulowane a całość ma owalny kształt. Fotel ma natomiast regulację wysokości (amortyzator gazowy), funkcję bujania (mechanizm TILT) oraz regulację oporu odchyłu.

Fotele obrotowe dla gracza

Ale nie tylko w biurach. Krzesła obrotowe wykorzystują również gracze, którzy godzinami przesiadują przed komputerem i walczą w wirtualnych zabawach. Wiadomo, że ciało będąc przez długi czas, tylko w jednej pozycji, męczy się. Czasem trzeba się rozciągnąć, obrócić bez odrywania rąk od myszki i klawiatury, żeby tylko rozprostować się i polepszyć krążenie krwi. Fotele obrotowe dla graczy, mogą cechować się następującymi walorami: regulacja wysokości (amortyzator gazowy), funkcja bujania, regulacja nachylenia oparcia, podnoszone ergonomiczne podłokietniki, wentylacja siedziska, oparcie z zagłowiem.

Fotele obrotowe dla dziecka

No i nasi milusińscy! To zagorzali gracze i komputer wśród dzieci jest niczym pluszak. Takie mamy teraz czasy. Dzieci spędzają wiele czasu przed monitorem a nie jak kiedyś na placu zabaw na dworze. Wiadomo, ze to nie jest zbyt zdrowe, więc jako rodzice powinniśmy zadbać o maksimum komfortu dla naszych pociech siedzących przed komputerami. Tutaj sprawa jest jasna – fotele obrotowe, dobrze uregulowane i wytrzymałe (wiadomo, młody człowiek lubi się ciągle bujać gdy siedzi). Fotele dla dzieci są nieco mniejsze i lżejsze.

Sumując. Krzesła obrotowe to najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o wykorzystanie ich w pracy, przy  biurku a czasem pełnią rolę miejsca relaksu. To ze względu na ich możliwość regulacji. Na pewno są estetyczne i można je dopasować do reszty mebli i koloru oraz stylu naszego pomieszczenia. Są po prostu warte swoich pieniędzy.

źródło zdj. apropos1.pl