Łazienka to miejsce, w którym nie tylko wykonuje się czynności pielęgnacyjne, ale również relaksuje. Niestety łazienka to również miejsce, w którym wszelkie zabrudzenia pojawiają się niezwykle szybko i trudno je zlikwidować, zwłaszcza armatura łazienkowa, na której pojawia się brud i osad z mydła. Jak z tym walczyć?

Jak skutecznie czyścić armaturę łazienkową?

Czyszczenie armatury łazienkowej bywa czasochłonne, a efekt nie zawsze spełnia nasze oczekiwania. Na szczęście istnieją metody, które pomogą nam skutecznie poradzić sobie z wszelkimi uporczywymi zabrudzeniami bez użycia siły!
Najpopularniejsze są metody ekologiczne, które cechują się niską ceną oraz dużą skutecznością. Znane są od wielu lat i nadal często są praktykowane. Pierwszym pomysłem skutecznej pielęgnacji łazienki jest ocet, ponieważ usuwa wszelkie pozostałości po mydle i nadaje bateriom umywalkowym piękny połysk, który sprawia, że armatura wygląda jak nowa.
Kolejną propozycją jest soda oczyszczona zyskująca coraz większą popularność. W porównaniu do octu nie ma zapachu, dlatego jej stosowanie jest przyjemniejsze. Soda sprawdza się lepiej, jako środek czyszczący, ponieważ zadaniem octu w większym stopniu jest nadawanie połysku. Wystarczy wymieszać sodę oczyszczoną z wodą w proporcji 3:1. Gotową papkę nanosimy na baterię i przecieramy miękką, mokrą szmatką. Wszelkie zabrudzenia powinny zniknąć bez śladu.
Połączenie tych dwóch najpopularniejszych środków, na co dzień stosowanych w kuchni pozwoli zachować nam łazienkę w czystości i blasku, którego nie powstydziłaby się żadna pani domu. Oczywiście warto zakupić również nieco silniejsze środki, które zawierają w składzie substancje aktywne, skutecznie rozpuszczające najbardziej uporczywy osad z mydła i kamień. 

Jaki rodzaj armatury łazienkowej wybrać, aby ułatwić jej czyszczenie?

Czas, jaki musimy poświęcić na czyszczenie armatury łazienkowej, w dużej mierze zależny jest od jej designu. Im dziwniejszy kształt baterii, tym proces czyszczenia staje się dłuższy i męczący. Warto stawiać na proste rozwiązania, które prezentują się ponadczasowo i modnie w każdej łazience. Jedną z propozycji armatury o prostym i modnym kształcie jest bateria umywalkowa Deante z serii Maruna. Jej prosta forma sprawia, że czyszczenie staje się niezwykle szybkie i przyjemne, ponieważ nie ma w tym przypadku konieczności czyszczenia ciasnych i zaokrąglonych elementów w poszczególnych miejscach baterii. Oczywiście warto zakupić wszystkie elementy armatury z tej serii.