Wybór okien jest jedną z kluczowych decyzji przy budowie domu. Jak wynika z analizy zapytań ofertowych w serwisie Oferteo.pl, aż 85% zainteresowanych zakupem okien wybiera okna plastikowe. Najwięcej zapytań dotyczących okien pochodzi z województwa śląskiego, a najmniej – z podlaskiego. Zainteresowanie stolarką okienną jest zależne od pory roku i wzrasta szczególnie późną wiosną i latem.

 

Okna PVC wygrywają z drewnianymi

 

 

Jak wynika ze statystyk Oferteo.pl, serwisu łączącego osoby poszukujące produktów i usług wraz z ich dostawcami, w ostatnim roku najczęściej poszukiwane były okna plastikowe. Zdecydowanie rzadziej inwestorzy szukali okien drewnianych (tylko 10% zapytań) oraz z aluminium (5%).

 

„Popularność okien z PVC wynika ze stosunkowo niskiej ceny, dobrych parametrów i wygodnego użytkowania. Mniejsze zainteresowanie oknami drewnianymi spowodowane jest po pierwsze ich wyższą o ok. 40% w stosunku do okien PVC ceną, a po drugie – koniecznością konserwacji co 5 lat” – wyjaśnia Karol Grygiel, członek Zarządu Oferteo.pl.

 

 

 

 

 

 

 

Montaż okien powierzamy fachowcom

 

 

Z analizy przeprowadzonej przez serwis Oferteo.pl wynika, że prawie 60% kupujących okna było zainteresowanych kompleksową usługą zakupu z montażem. 1/5 kupujących decyduje się na sam zakup, tyle samo też nie określa precyzyjnie swoich oczekiwań w tym zakresie.

 

„Montaż wykonany przez firmę dostawczą jest wygodny i pozwala uniknąć błędów, które w przyszłości mogą skutkować nieszczelnym otworem okiennym czy uszkodzeniami okna” – podkreśla Grygiel.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Okna na lato

 

 

Zainteresowanie stolarką okienną wzrasta wraz ze zbliżającą się wiosną. Latem osiąga punkt kulminacyjny, by następnie spadać sukcesywnie do końca roku. I tak najwięcej okien kupuje się w lipcu (13%), a najmniej w listopadzie (niecałe 6%).

 

Zainteresowanie oknami największe na Śląsku i w Mazowieckiem

 

 

 

Analiza zapytań ofertowych Oferteo.pl pokazuje, że największym zainteresowaniem okna cieszą się na Śląsku i w Mazowieckiem. Łącznie blisko 27% zapytań ofertowych w serwisie pochodzi z województwa śląskiego i mazowieckiego. Najmniej, bo niecałe 2% z województwa podlaskiego. Wysoko plasują się jeszcze Dolny Śląsk i Małopolska.

 

 

Przedstawione dane pochodzą z analizy 3232 zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie Oferteo.pl w okresie od 01.01.2015 r. do 31.12.2015 r. przez osoby poszukujące ofert na zakup stolarki okiennej.

 

Jak działa Oferteo.pl?

 

Za pośrednictwem www.oferteo.pl zarejestrowani w serwisie Wykonawcy usług i Dostawcy produktów mają możliwość dotarcia do nowej grupy Klientów poszukujących konkretnej usługi lub produktu. Pozwala to zaoszczędzić cenny czas związany z poszukiwaniami i obsługą klientów.