Nadszedł czas na odnowienie podłogi w domu, ale jaką podłogę wybrać? Być może zastanawiałeś się nad użyciem drewnianej podłogi, ale przy niezbyt niskiej cenie za metr kwadratowy, czy to naprawdę najlepsza opcja? Właściwie tak! Podłoga z drewna jest najbardziej opłacalną opcją, którą można wybrać i powinna być traktowana jako inwestycja. Nie tylko wygląda fantastycznie, ale jest również łatwa w utrzymaniu, a także jest idealna dla alergików.

 

Deska lita czy warstwowa?

 

Jeśli chodzi o podłogę drewnianą mamy do wyboru deskę litową lub warstwową.

Różnica polega na tym, że ta pierwsza stworzona jest z jednolitego fragmentu surowca, natomiast warstwowa jest wykonana z kilku naprzemiennie ułożonych warstw. Zarówno jedna, jak i druga mogą świetnie sprawdzić się we wnętrzach, warto tylko dobrać ich typ do warunków, jakie panują w pomieszczeniach.

Podłogi z drewna litego można więcej razy cyklinować niż podłogę warstwową.

Podłogi z drewna litego są mniej stabilne na zmiany wilgotności - warstwowe o wiele lepiej znoszą wahania temperatur i wilgotności

Podłogi warstwowe można stosować na ogrzewanie podłogowe, natomiast drewniane deski lite bardziej hamują ciepło oraz mają tendencję do wypaczania.

 

Lepsza wartość estetyczna

 

Jeśli chodzi o wybór koloru podłogi, istnieje prawie nieskończona liczba opcji. Podłogi z twardego drewna są dostępne w kilku rodzajach drewna, z różnymi poziomami szlifowania i barwienia, aby uzyskać pożądany wygląd. Drewno jest neutralne, podczas gdy wykładzina musi być powiązana z pewnymi kolorami. Nic dziwnego, że projektanci wnętrz wolą drewnianą podłogę od wykładziny. Zarówno projektanci wnętrz, jak i właściciele domów mogą łatwiej dopasować do nich meble. Ludzie twierdzą, że podłogi drewniane są głośne i mogą być zimne, ale dodanie dywanów może pomóc złagodzić te obawy.

 

Korzyści zdrowotne

 

Jakość powietrza w pomieszczeniach jest jednym z największych zagrożeń dla zdrowia. Instalowanie drewnianych podłóg może przyczynić się do stworzenia zdrowego środowiska życia. Osoby cierpiące na alergie mogą poczuć ulgę, dzięki drewnianym podłogom. Podłogi z drewna nie zatrzymują pyłu ani innych substancji drażniących i można je łatwo zmywać lub odkurzać. Pestycydy z zewnątrz i pleśń mogą być również poważnymi zagrożeniami dla zdrowia. Twarda powierzchnia drewnianych podłóg pomaga zapobiegać gromadzeniu się substancji na pokryciach podłogowych, podczas gdy dywany je zatrzymują. Inną wadą dywanów jest to, że utrzymują zapachy, takie jak dym papierosowy, odchody zwierząt oraz zapachy kuchenne.

 

Wyższa wartość nieruchomości, dzięki drewnianej podłodze

 

Agenci nieruchomości twierdzą, że domy z drewnianą podłogą są łatwiejsze do sprzedania, osiągają wyższą wartość i sprzedają się szybciej niż domy bez niej. Podłogi z twardego drewna mają ponadczasowy wygląd, który przyciąga każdego kupującego, podczas gdy ludzie postrzegają dywany jako soczewki perspektywiczne. Dywany mogą być świetnym rozwiązaniem z wielu powodów: niewłaściwy kolor, nie wystarczająco miękki, zbyt kudłaty itp.

 

Z perspektywy czasu, tak drewniane podłogi mogą być drogie, ale uważa się je za inwestycję w dom. Nie tylko wyglądają pięknie i przynosi wyższą wartość odsprzedaży, ale zapewnia zdrowsze życie dla mieszkającej tam rodziny. Chcesz zainstalować drewnianą podłogę w swoim domu? Aby uzyskać wskazówki, pomysły i inspiracje dla podłóg drewnianych, odwiedź witrynę http://sklep.ifloor.net.pl.