Choć to nadal pewna innowacja na rynku, to kwadratowe systemy rynnowe są coraz chętniej wybierane przez inwestorów. Wykorzystanie nietypowego kształtu sprawia, że budynek zyskuje zupełnie inny charakter – dostosowany do obecnych trendów. Prosta i wyrazista forma tych rynien idzie w parze z ich skutecznością. Jak kwadratowy system orynnowania zmienia inwestycję?

Zwiększona wydajność

W pełni bezpieczny system orynnowania to taki, w którym rynny i rury spustowe mają odpowiednią wielkość dopasowaną do powierzchni dachu. Zbyt mały przekrój spowoduje, że w trakcie intensywnych opadów deszczu, woda będzie się przelewała przez górną część rynny. Taka sytuacja może doprowadzić do pojawienia się wilgoci na ścianach domu i fundamentach. Wybór rynien należy oprzeć na wyliczeniach związanych z wymiarem połaci dachowych. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe składowe i dostosowując orynnowanie do najnowocześniejszych trendów – powstał system Galeco STAL2. Jego wyjątkowość wynika z kwadratowego kształtu rynny i rury spustowej. To właśnie taka forma zwiększa wydajność systemu orynnowania. Taki efekt osiąga się poprzez zastosowanie głębokiego profilu rynny, zwanego kontynentalnym. Kwadratowy przekrój zmieści więcej wody niż rynny półokrągłe o podobnym rozmiarze, przez co zwiększa się jego wydajność.

Nowoczesna forma

Popularne, półokrągłe orynnowanie z zasady pozostaje widoczne zaraz na styku z okapem dachu. Uproszczona forma rynien kwadratowych pozwala wpasować system z proste formy domu. Wówczas klasyczny wygląd domu zmienia swój charakter na bardziej prosty styl, inspirowany Skandynawią. Jest to możliwe dzięki maskownicy podsufitkowej, zatrzaskiwanej na haki doczołowe, która zasłania przednią część rynny, dając tym samy efekt gładkiego wykończenia okapu. Całość zachowuje szczelność i chroni dom, jednocześnie sprawiając, że orynnowanie jest idealnie wkomponowane. Tworzy to zupełnie nowy standard systemów rynnowych i pozwala zachować perfekcyjny kształt bryły budynku.

Kolor do zmiany

Czarne, czekoladowe czy w kolorze grafitowym – stalowe rynny o przekroju kwadratowym firmy Galeco dostępne są w trzech, stonowanych kolorach. To pozwala dopasować rynnę do koloru drzwi lub okien, a wszystko po to by dom wyglądał niepowtarzalnie. Dobór barw nie jest przypadkowy – te trzy kolory najlepiej wpisują się w obecne trendy, dlatego będą idealnym uzupełnieniem każdej, nowoczesnej inwestycji.