Ładowarki teleskopowe to maszyny, które dzięki swojej uniwersalności mogą wykonywać wiele skomplikowanych zadań na budowie. Decydując się na zakup wysokiej jakości sprzętu tego typu, możemy zredukować wydatki, nie rezygnując z jakości. Ładowarki mogą z powodzeniem zastąpić kosztowny park maszynowy.

Podstawowym zastosowaniem ładowarek teleskopowych jest podnoszenie i przewożenie materiałów. Jednakże dzięki możliwości wyposażenia ich w dodatkowe akcesoria, wachlarz zastosowań tych maszyn jest znacznie większy. Najpopularniejsze z nich to łyżka, żuraw czy kosz, dzięki któremu ładowarka może służyć jako podest roboczy. Nowoczesne maszyny posiadają m.in. napęd 4x4, system 4 skrętnych kół, moduł ułatwiający parkowanie oraz silnik typu diesel - http://jlg.com.pl/kategoria-produktu/ladowarki-teleskopowe/.

W ofercie renomowanego producenta, firmy JLG, znajdują się ładowarki przeznaczone do różnych zadań. Do najcięższych ładunków idealnie sprawdzają się maszyny z serii 4000PS. Ładowarki te cechuje:

  • - Ekonomiczny, mocny silnik o niskiej emisji spalin marki Deutz
  • - Udźwig do 4000 kg
  • - Maksymalny zasięg do 12.70 m
  • - Maksymalna wysokość podnoszenia do 17.30 m
  • - Intuicyjny panel sterowniczy
  • - Wysięgnik wzmocniony powlekaną stalą
  • - Łatwa konserwacja

 

W sprzedaży znajdują się także modele z serii RS. Charakteryzuje je nieco większy zasięg (do 13 m) niż w maszynach 4000PS, osie Dana, skrzynia biegów Powershift oraz silnik Deutz. Ładowarki z oznaczeniem RS wyposażone są ponadto w specjalną technologię wysięgnika, który składa się z czterech modułów płytkowych.

Wszystkie sprzedawane maszyny JLG przechodzą regularne przeglądy zgodnie z wytycznymi UDT, które gwarantują wysoką jakość i niezawodność sprzętu. Co więcej, serwis obejmuje m.in. kapitalne remonty silników, naprawę piast, siłowników, skrzyń, reduktorów, hydromotorów oraz diagnostykę układów elektronicznych.

W skrócie – ładowarki teleskopowe JLG to solidność i uniwersalność. Połączenie tych atrybutów sprawia, że są to wielozadaniowe maszyny na lata.