Czy warto zlecić firmie montaż drzwi, okien i rolet w firmie?

Jedynie pozornie zakładanie tych wszystkich elementów jest dziecinnie proste. W rzeczywistości stawiając na samodzielny montaż skazujemy się w większości przypadków jedynie na same straty.

Dlaczego warto zaufać fachowcom?

W tej kwestii najważniejsza jest przede wszystkim specyfika i charakterystyka materiałów, którymi jest wykończona. Najczęściej w przypadku płyt MDF najdelikatniejszą warstwach są tłoczone wzory. Płyty tego typu następnie są lakierowane, malowane lub traktowane okleinami- naturalnego lub sztucznego pochodzenia. Ich najmniej odporną na czynniki zewnętrzne, między innymi na wilgoć oraz uszkodzenia, składową jest dekor. Najlepszą – tak zwana okleina CPL. To jednak powinno wystarczyć, aby dać do zrozumienia, jak łatwo jest uszkodzić powierzchnię drzwi nieumiejętnym montażem.

Nieprofesjonalny montaż

Chociaż wszystko wygląda banalnie, poza delikatnością niektórych składowych poszczególnych elementów, konieczna jest również wiedza na temat tego, jak prawidłowo montować całość. W niewielkiej tylko liczbie przypadków wystarczy drzwi łatwo i sprawnie włożyć w zawiasy. W rzeczywistości konieczne jest również prawidłowe zamontowanie ościeżnic czy framug.

Niższa cena

Korzystanie z autoryzowanego montażu jest również tańsze niż samodzielne próby nieudolnego majsterkowania. Kupowanie tego typu produktów wraz z autoryzowanym, sprawdzonym, profesjonalnym montażem objęte jest nieco niższym podatkiem VAT. 

Źródło: dako

Mierz siły na zamiary

Nawet jednoskrzydłowe drzwi, chociaż wyglądają na lekkie, zdecydowanie takie nie są. Próby zamontowania ich samodzielnie mogą skończyć się dla nas nawet kontuzjami.

Nie trać gwarancji

Producenci doskonale zdają sobie sprawę z faktu, jak łatwo zniszczyć takie produkty podczas samodzielnego i zwykle nieudolnego montażu, który ma pomóc zaoszczędzić dosłownie kilka groszy. Efekt oczywiście jest odwrotny od zamierzonego, ponieważ w ten sposób możemy jedynie stracić gwarancję, ponieważ niedokładne czy nieprecyzyjne ich zamontowanie może skutkować nadmierną eksploatacją czy przedwczesnymi „kontuzjami”.

Artykuł powstał ze współpracy z firmą Panel-pol z Krakowa, która oferuje bezpłatny montaż swoim Klientom.