Każdy, kto posiada własny dom, marzy również o pięknym ogrodzie. Miłośnicy zieleni i spokojnych wieczorów, spędzanych w przydomowych altanach dobrze wiedzą, jakie cechy powinien mieć ogród, by jak najlepiej spełniał swoją rolę. Przyjrzyjmy się więc bliżej częściom składowym wymarzonego skrawka zieleni. To nasz prywatny „kawałek świata”, tak więc dbamy z całych sił o to, by jego wygląd cieszył oczy i wzbudzał zazdrość sąsiadów.

Drzewa, krzewy i rośliny ozdobne

To podstawowe składniki przydomowych zieleńców. Ich dobór zależy przede wszystkim od rodzaju gleby, rozmiarów ogrodu oraz ogólnej koncepcji zagospodarowania przestrzeni. Trzeba również pamiętać, by zwracać uwagę na zapotrzebowanie danej rośliny na ilość i jakość nasłonecznienia, ponieważ niektóre z nich zdecydowanie wolą stanowiska półcieniste lub całkowicie zacienione. Każda z roślin i to niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z drzewem, krzewem czy też kwiatami, potrzebuje przede wszystkim odpowiedniego nawodnienia. To drugi z podstawowych warunków, który musimy spełnić, by nasz ogród miał taki wygląd, na jakim nam zależy.

Nawadnianie

Systemy nawadniające to obszerny dział ściśle dotyczący terenów zielonych. Dostępne w sprzedaży są przeróżne ich kombinacje i rodzaje. Od przenośnych aż po takie, które zamontowane są na stałe i zapewniają ciągły dopływ wody do roślin. Nowoczesne systemy wyposażone są także w programatory, dzięki którym nie musimy się martwić, by nie zapomnieć o podlewaniu naszego ogrodu.

Altany i meble ogrodowe

To kolejny ważny punkt na przydomowym terenie. Każdy przecież lubi zasiąść przy kawie czy też urządzić rodzinnego grilla w letni dzień i spędzić czas na świeżym powietrzu. Wybór mebli również jest obecnie bogaty i ich rodzaj powinniśmy dostosować przede wszystkim do naszych potrzeb oraz tego, czy zostaną one zabrane z podwórza na okres zimowy. Powodem jest oczywiście świadomość występowania szkodliwego działania czynników atmosferycznych.

Ogród to temat rzeka. I nawet wtedy, gdy jest już urządzony, możemy coś zmieniać - przesadzać rośliny, przestawiać meble, dokupować nowe kwiaty. Ciągle pojawiają się bowiem nowe ciekawe gatunki, zachwycające swoim kolorem i kształtem.

Zachęcamy do zapoznania się z takimi rozwiazaniami - http://www.grasslandfarms.pl/produkt/trawa-w-rolkach/