Farba silikonowa to sposób na trwałe wykończenie elewacji. Sprawdza się w zmiennych warunkach atmosferycznych, zabezpieczając wymalowaną powierzchnię przed oddziaływaniem szkodliwych czynników. Jakich?

 

Nanosilikonowa farba elewacyjna BOLIX SIL-P służy do wykonywania dekoracyjnych, renowacyjnych i konserwacyjnych powłok malarskich na zewnętrznych powierzchniach budynków, także tych o charakterze reprezentacyjnym czy zabytkowym. Łącząc hydrofobowość, paroprzepuszczalność oraz odporność na zabrudzenia i działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, zapewnia ścianom niezbędną ochronę. Zabezpiecza m.in. przed promieniowaniem słonecznym czy porastaniem przez glony i grzyby. A dzięki tzw. efektowi perlenia, posiada ona zdolność do samooczyszczenia, wpływając pozytywnie na estetykę i trwałość całej realizacji – spadające krople deszczu lub samodzielne mycie strumieniem wody powodują tu usuwanie kurzu i brudu z podłoża.

 

BOLIX SIL-P stosowana jest na takich powierzchniach, jak beton, płyty cementowe, mury ceglane, tynki cementowe i cementowo-wapienne, cienkowarstwowe tynki mineralne, silikatowe i silikonowe. Stanowi przy tym element systemów ociepleń na styropianie. W każdym przypadku tworzy na elewacji stabilną, atrakcyjną wizualnie powłokę, w wybranym kolorze.