Malowanie farbą w spray’u jest szybkie i bardzo proste. Pozwala na równomierne pokrycie wybranej powierzchni kolorem bez smug i zacieków. Wybierz spray do metalu lub uniwersalny produkt przeznaczony do podłoży różnego typu i zrealizuj swoją wizję artystyczną.

Spray do drewna – malujemy meble i dekoracje

Za pomocą spray’u do drewna wykonasz szybką metamorfozę wybranego mebla. Może w Twoim garażu stoi stare krzesło, które nie może doczekać się renowacji? Zajrzyj na stronę https://www.dekoratorium.pl/pl/Produkty/Emalie-i-spraye/Spraye/c/b2c-spraye i wybierz jedna z farb w spray’u, a następnie zabierz się do pracy. Krzesło trzeba będzie dokładnie wyczyścić i zeszlifować papierem ściernym, by pozbyć się starych powłok malarskich. Po odpyleniu powierzchni możesz przystąpić do pracy. Pokryj drewno równomiernie farbą w spray’u i… gotowe! Pozostaje tylko odczekać 24 godziny do pełnego wyschnięcia powłoki.

W ten sam sposób odświeżysz starą półkę, kwietnik, stolik nocny i regał. Jeśli zdecydowałeś się na renowację komody, możesz stworzyć barwną aranżację. Każdą z szuflad pomaluj na inny kolor, na przykład złoty, butelkowozielony i granatowy. Spray do malowania drewna idealnie sprawdza się podczas wykonywania dekoracji. Możesz nadać nowy kolor tacy, świecznikowi lub skrzynce, w której trzymasz drobiazgi.

Spray do metalu – co można nim pomalować?

Metalowe powierzchnie również nadają się do samodzielnej renowacji. Jeśli boisz się, że aplikacja farby pędzlem lub wałkiem skończy się katastrofą, postaw na spray do metalu. W sklepie dekoratorium.pl znajdziesz produkty, dzięki którym skutecznie odświeżysz wygląd metalowych przedmiotów. Wybieraj produkty z metalicznym wykończeniem, by nadać powierzchni wygląd złota, srebra lub miedzi.

Możesz w prosty sposób odnowić na przykład metalowe osłonki na doniczki, klosz lampy lub stelaż stolika. Jeśli lubisz projekty DIY, wykorzystaj stare metalowe puszki i zamień je w praktyczne pojemniki na ołówki, kuchenne łyżki, pędzle do makijażu lub inne podręczne przedmioty. Farba w spray’u w metalicznym odcieniu pozwoli na odświeżenie wyglądu przedmiotów, które straciły dawny blask.

Najważniejsze zasady malowania farbą w spray’u

Wydawać by się mogło, że malowanie farbą w aerozolu jest banalną czynnością. Rzeczywiście, to jedna z prostszych metod malowania, jednak nie można zapominać o zasadach bezpieczeństwa i kwestiach, dzięki którym można uzyskać lepsze rezultaty. Przede wszystkim zadbaj o wystarczającą ilość miejsca. Pracuj w garażu lub na świeżym powietrzu przy temperaturze 15–25 stopni. Podłoże osłoń folią i odsuń wszystkie przedmioty, które znajdują się w zasięgu działania spray’u.

Pamiętaj, by farbę nanosić w odległości 25–30 cm płynnymi ruchami, nie zatrzymując się w jednym miejscu na dłużej. Mogłoby to spowodować powstanie nieestetycznych zacieków. Po skończonej pracy oczyść dyszę – obróć puszkę do góry nogami, skieruj dyszę w bezpiecznym kierunku i naciskaj przycisk przez kilka sekund. Nie zapomnij o wywietrzeniu pomieszczenia, w którym unoszą się opary farby.