Modne, wielkowymiarowe przeszklenia oferują doskonały widok na otoczenie, jednak w okresie letnim mogą powodować przegrzewanie wnętrz. Aluminiowe okiennice przesuwne Schüco ALB pozwalają zapewnić idealny mikroklimat pomieszczeń, a przy tym podkreślają nowoczesny wygląd fasady.

Na intensywne promieniowanie słoneczne narażone są w sezonie letnim zwłaszcza okna umieszczone na elewacjach południowych i zachodnich. Aby zapobiec nagrzewaniu się pomieszczeń, przeszklenia powinny być wyposażone w odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną. Tradycyjne rolety zwodzone powodują niemal całkowite zacienienie wnętrza i często nie dają oczekiwanego efektu. Zaprojektowane specjalnie z myślą o energooszczędnym budownictwie okiennice przesuwne Schüco ALB całkowicie rozwiązują problem intensywnego nasłonecznienia i przegrzewania pomieszczeń. Dostępność wielu typów lameli, przezierna struktura od strony wewnętrznej oraz szeroka gama wykończeń powierzchni pozwala na podkreślenie indywidualnej architektury budynku.

Funkcjonalny design

Sposób obsługi i innowacyjna budowa przesłon z serii Schüco ALB sprawiają, że stanowią one bardzo efektywne i komfortowe rozwiązanie. W odróżnieniu od tradycyjnych otwieranych okiennic, w systemie Schüco skrzydła poruszają się po szynie jezdnej równolegle do czoła elewacji. Dzięki wysokiej odporności na obciążenie wiatrem możliwe jest zamontowanie w jednej ramie nawet do 4 skrzydeł o wysokości do 4 metrów. W zależności od indywidualnych wymagań w ramie można umieścić jeden z trzech rodzajów wypełnień zbudowanych z lekkich aluminiowych lameli różniących się między sobą rozmiarem i kształtem. Oprócz lameli schodkowych o szerokości 48 mm dostępne są również lamele o szerokości 105 mm, a także eleganckie mikrolamele CTB. Elementy z regulacją kąta nachylenia umożliwiają samodzielne dopasowanie stopnia zacienienia pomieszczenia. Dzięki swojej starannie przemyślanej budowie mikrolamele w wersji CTB zapewniają dodatkowo optymalną widoczność na zewnątrz. Funkcjonalność rozwiązania uzupełniają dwie możliwości obsługi. Okiennice można przesuwać ręcznie lub automatycznie, za pomocą bezgłośnego napędu zębatkowego. Mechanizm o wysokiej precyzji ułatwia obsługę zwłaszcza dużych elementów.

Nowoczesny akcent elewacji

Przesuwne okiennice aluminiowe Schüco ALB dają szerokie możliwości kształtowania wyglądu elewacji. W zależności od rodzaju lameli można osiągnąć różne efekty estetyczne. Elementy z wypełnieniami w postaci mikrolameli CTB sprawiają wrażenie jednolitej, harmonijnej struktury, natomiast lamele o większych rozmiarach tworzą regularne podziały elewacji. Oprócz subtelnej estetyki anodowanego aluminium dostępne są różnorodne wykończenia powierzchni. Okiennice mogą być lakierowane na dowolne kolory lub powlekane foliami o wyglądzie i wyczuwalnej w dotyku teksturze drewna. Tak duże możliwości kształtowania pod względem struktury i kolorystyki sprawiają, że estetykę okiennic z serii Schüco ALB można dopasować do każdej architektury. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości, trwałego aluminium okiennice są ponadto bardzo odporne na warunki pogodowe i łatwe w utrzymaniu w czystości, dzięki czemu stanowią trwałą ozdobę budynku.

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie:

www.schueco.pl