Obrazy znanych i cenionych w malarstwie artystów to niestety obiekty przewidziane wyłącznie dla elity. Ich ceny aukcyjne sięgają niebotycznie wysokich kwot, które dla wielu z nas stanowiły wymarzony dorobek całego życia, a nie sposób wydatkowania zgromadzonych pieniędzy. Na szczęście są skuteczne sposoby, jak cieszyć się dziełem znanego malarza w stosunkowo niewielkiej cenie zakupu...

Mowa oczywiście o reprodukcjach obrazu, które stanowią doskonałą propozycję na udekorowanie ścian. W ten sposób nie tylko zapełnimy pustą przestrzeń, ale przede wszystkim wprowadzimy do wnętrza nietuzinkowy charakter. Aby jednak nasze działanie w tym zakresie nie było przypadkowe, warto przygotować sobie wcześniejszy plan pracy. Jak się bowiem okazuje, powieszenie obrazu na ścianie nie jest wcale taką jasną i oczywistą sprawą, jaką dla wielu mogłaby być. Przy starannym przemyśleniu miejsca ich zlokalizowania, wyczarujemy we wnętrzu unikalną kompozycję, która nie tylko podniesie atrakcyjność mieszkania, ale również skutecznie przyciągnie uwagę wszystkich odbiorców.

 

Sposób postrzegania reprodukcji obrazów na przestrzeni dziejów

 

Przez dość długi okres, reprodukcje obrazów nie były dekoracją mile widzianą w wielu domach, niejednokrotnie zaś postrzegane za kicz. Współcześnie wiele zmieniło się w tym temacie, albowiem stylowe, gustowne domy wręcz nie mogłyby funkcjonować bez sławnego dzieła, które nadają mu odpowiedniego kierunku stylistycznego przy jednoczesnym wprowadzeniu odpowiedniej atmosfery. Aby jednak należycie spełnić to zadanie, należy wybrać takie obrazy, które najlepiej spełnią to zadanie. Zanim jednak dokonamy wyboru określonego dzieła, przyjrzyjmy się twórczości danego artysty. Każdy znany malarz charakteryzował się swoim unikalnym stylem, malował w określonym nurcie i był na tyle charakterystyczną osobowością, że jego obrazy były rozpoznawalne już z daleka.

 

Reprodukcje obrazów jako alternatywa dla nowoczesności

 

Reprodukcje obrazów we wnętrzu stanowią doskonałą propozycję w sytuacji, gdy odczuwamy zmęczenie ilością nowoczesnych dodatków, jakie możemy spotkać w każdym rogu. Jeśli zatem szczególnie jest nam bliski jakiś trend w malarstwie lub ogólnie pasjonujemy się sztuką ogólną, wówczas oczywistym wydaje się, że źródeł inspiracji należy czerpać w dziełach sławnych artystów.

 

Propozycje godne przemyślenia

 

Wielu malarzy zasłynęło na kartach historii. Każdy z nich posiadał jakieś specyficzne, nadzwyczaj charakterystyczne cechy. Nie można zatem pominąć dzieł takich twórców: jak Claude Monet, August Renoir, Camille Pisarro, Leonardo da Vinci, Michelangelo, Rembrandt, a z polskich artystów: Jana Matejki, Józefa Chełmońskiego, Jacka Malczewskiego oraz wielu innych.

 

Sprawdzone motywy malarstwa współczesnego

 

Wiele osób stoi przed dylematem, jaki motyw obrazu najlepiej sprawdziłby się w ich wnętrzu. Jak się bowiem okazuje, są pewne sprawdzone tematyki. W kategorii sztuki współczesnej doskonale sprawdzi się akt kobiecy, wizerunek martwej natury, jak również obrazy o intensywnym kolorze. Świetnym wyborem są również kolaże. Odradza się natomiast wszelkiego rodzaju subtelne akwarele oraz obrazy impresjonistyczne, które najzwyczajniej w świecie znikną w pomieszczeniu. Również niezbyt wskazane są portrety oraz wszelkiego rodzaju landszafty.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę wally24.pl: fototapety na ścianę, obrazy, reprodukcje.