Zewnętrzna instalacja elektryczna musi spełniać przede wszystkim najwyższe wymagania szczelności i trwałości. Nowa seria łączników i gniazd natynkowych Berker W.1 o podwyższonej klasie ochrony IP 55 oferuje dodatkowo unikatowe i eleganckie wzornictwo. Dzięki temu pozwala na większą swobodę projektowania przydomowej przestrzeni.

Ambitne projekty nowoczesnych elewacji i ogrodów powstają w oparciu o najwyższej jakości materiały, dlatego wymagają dopracowania w każdym szczególe. Osprzęt elektryczny z serii Berker W.1 do zewnętrznego montażu natynkowego proponuje coś więcej niż tylko bezpieczeństwo i trwałość. Dzięki swojemu stylowemu wzornictwu stanowi harmonijny element modnych aranżacji przydomowej przestrzeni. Ze względu na podwyższoną klasę ochrony IP 55 daje przy tym dużo większą dowolność planowania instalacji – może być bezpiecznie stosowany również w miejscach wystawionych na bezpośrednie działanie warunków atmosferycznych.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Seria Berker W.1 wyróżnia się podwyższoną klasą szczelności IP 55, co oznacza, że obudowa efektywnie chroni elementy okablowania przed wnikaniem pyłu z powietrza i strumieniami wody. Mechanizm nie ulega uszkodzeniu nawet w warunkach intensywnej ulewy, dlatego łączniki i gniazda mogą być umieszczane także w miejscach niezadaszonych. Nieprzepuszczalność obudowy gwarantuje łatwy w montażu moduł uszczelniający, złożony z membrany i pokrywy mechanizmu łącznika. Membrana uszczelniająca niweluje nierówności podłoża i eliminuje możliwość przedostawania się wody. Pomimo zastosowania dodatkowych rozwiązań uszczelnienia, osprzęt jest bardzo łatwy i szybki w montażu. Zapewnia to innowacyjny system zatrzaskowy i śruby dokręcane tylko na ćwierć obrotu. Uszczelnienie zostało zaprojektowane w taki sposób, by pozostawić maksymalną ilość miejsca na manewry przy podłączaniu okablowania.

Designerski akcent modnej elewacji

Nowoczesne trendy w projektowaniu urządzeń elektronicznych dyktują prostotę wzornictwa i ukrycie wszelkich zbędnych elementów, jednak nie każda ściana umożliwia montaż osprzętu podtynkowego. Nowa seria Berker W.1 przekonuje swoim nowoczesnym designem, który doskonale komponuje się zwłaszcza z minimalistyczną architekturą, wymagającą dbałości o każdy detal. Produkty są dostępne w dwóch odcieniach: aluminiowej szarości i śnieżnej bieli. Szary odcień oraz delikatnie zaokrąglone linie obudowy sprawiają, że wygląda ona lekko i subtelnie. Jasny akcent kolorystyczny dodatkowo potęguje optyczne wrażenie smukłości. Łączniki i gniazda w tonacji aluminium doskonale prezentują się na tle szerokiej gamy modnych materiałów elewacyjnych – cegły klinkierowej, betonu architektonicznego czy drewnianych paneli. Natomiast modele w kolorze białym to klasyczna propozycja dla zwolenników tradycyjnych, ponadczasowych rozwiązań. Innowacyjny design produktów z serii Berker W.1 podkreśla dodatkowo opcjonalne podświetlenie ramki chłodnym światłem o niebieskiej barwie. Nadaje łącznikom bardzo futurystycznego wyglądu, a przy tym pełni funkcje praktyczne jako oświetlenie kontrolne lub pomocnicze. W ofercie dodatkowo występują modele z podświetlanym polem opisowym, które pozwalają na szybką orientację w instalacji, nawet przy braku oświetlenia.

 

Seria Berker W.1, cena od: 36 zł netto (gniazdo z uziemieniem z pokrywą)

                                                43 zł netto (łącznik uniwersalny kompletny)

Producent: Hager Polo Sp. z o.o.

 

O firmie Hager

Grupa Hager jest światowym liderem w produkcji rozwiązań z zakresu rozdziału energii, automatyki budynku, osprzętu elektroinstalacyjnego oraz systemów prowadzenia przewodów. Firma buduje swoją pozycję w oparciu o kreatywność i innowacyjność. Jej produkty łączą w sobie nowoczesne technologie i ambitny design. Są proste w montażu, intuicyjne w obsłudze, a przy tym bardzo wytrzymałe. Dzięki unikalnej i zaawansowanej technicznie ofercie firmie Hager zaufało już tysiące odbiorców w ponad 95 krajach na całym świecie. Komponenty i rozwiązania marki Hager produkowane są w 23 zakładach produkcyjnych na świecie. Hager Group zatrudnia 11400 pracowników i generuje roczny obrót w wysokości 1,7 mld €.

Do grupy Hager należą między innymi takie marki jak: Daitem, Diagral, Efen i Elcom, a od momentu połączenia się Bocchiotti Group także Iboco, Inset, czy Steel Line. W 2012 roku do grupy Hager dołączyła firma Berker, wiodący europejski producent łączników, gniazd i rozwiązań automatyki budynku. Produkty marki Berker by Hager urzekają swoim wysublimowanym wzornictwem i poziomem technicznego zaawansowania. Wspólna oferta firm Berker i Hager budowana jest pod hasłem „Energy meets Design” oznaczającym, że wszystkie rozwiązania powstają w procesie twórczej komunikacji pomiędzy firmami, pracownikami, a przede wszystkim pomiędzy firmami a ich klientami. Więcej informacji na stronach: www.hager.pl i www.hagerhome.pl.