Bardzo często decydujemy się na zakup używanego mebla - z różnych powodów. Czy jednak zakup używanego mebla jest dobrym pomysłem? Przyjrzyjmy się zatem wadom i zaletom, towarzyszącym używanym meblom.

Z pewnością do zalet należy cena mebla, która będzie zdecydowanie dużo niższa, aniżeli cena zakupu nowego mebla w sklepie. Jest to jeden z powodów, który decyduje o takim zakupie - właśnie ta niska cena. Natomiast czy warto?

Owszem, zapłacimy mniej, ale jest to rozwiązanie tylko i wyłącznie krótkookresowe. Używany mebel nie należy do tych solidnych mebli, które będziemy użytkować przez lata. Musimy pamiętać o tym, że ten tani i kuszący nas mebel był wcześniej przez kogoś użytkowany i z jakiś powodów ktoś go sprzedaje. Może więc zdarzyć się tak, że z początkowo fantastycznie wyglądający używany mebel - będzie generować tylko i wyłącznie dodatkowe koszty związane z naprawami.

Jeśli zależy nam na tym, by mebel był modny i na czasie, to z pewnością nie powinniśmy szukać wśród tych używanych. Dlaczego? Skoro mebel był wcześniej użytkowany, to znaczy, że nie będzie tym z obowiązującej najnowszej kolekcji. Meble używane z pewnością nie będą tymi na topie, a tymi sprzed kilku lat.

Sytuacja zupełnie inaczej przedstawia się w przypadku, gdy chcemy zakupić mebel zabytkowy. Wówczas będzie to z pewnością tylko i wyłącznie mebel używany - nigdy nowy. Te meble mają jednak swoją wartość i z pewnością do tanich nie należą. W sklepie meblowym takowego nie znajdziemy.

Podczas zakupu używanego mebla, który jest tym o dużych gabarytach, zmuszeni jesteśmy do rozkręcenia mebla i przetransportowania. Faktem jest, że złożenie używanego wcześniej mebla nie należy do najprostszych. Bowiem zazwyczaj brakuje instrukcji, a śruby i kołki s ą tak wyrobione, że ich montaż sprawia problem.

Przy zakupie używanego mebla pojawia się też kwestia gwarancji. Bowiem tej nie uzyskamy tak, jak to jest w przypadku zakupu nowego mebla. W momencie,k gdy coś stanie się z nowym meblem zawsze możemy zareklamować, naprawić lub dostać zwrot pieniędzy. Gdy podejmiemy decyzję o zakupie mebla używanego - nie dostaniemy ani gwarancji, ani go nie naprawimy, gdy coś się popsuje. Jest to więc ryzyko, które musimy brać pod uwagę. Jako, że używany mebel zazwyczaj kupujemy od osób prywatnych, rzadko od firm - nie liczmy również na dowód zakupu.

Kolejnym aspektem zakupu używanego mebla jest kwestia transportu. Zazwyczaj w sklepie mamy możliwość zamówienia mebla pod konkretny adres i wniesienia go do mieszkania, lub nawet montażu. Mebel używany zazwyczaj musimy sami przetransportować, wnieść i złożyć - co może być dosyć niekomfortowe. Zastanawiając się nad zakupem mebla używanego musimy rozważyć wszystkie za i przeciw, oraz być świadomym kwestii wynikających z takiego zakupu. Faktem jest, że mebel używany zazwyczaj będzie tańszy od nowego. Natomiast nie mamy gwarancji na to, że będzie to mebel na lata. W dodatku mebel używany zawsze będzie posiadał mankamenty i ślady użytkowania. Zakup mebla powinien być więc porządnie przez nas przemyślany.

Mega Meble
Artykuł został przygotowany przez Centrum Meblowe Mega-Meble - solidne meble w atrakcyjnych cenach.