Wrocław należy do miast, które umiejętnie łączą nowoczesność z funkcjonalnością. To jeden z powodów, dla których tak łatwo zjednuje sobie potencjalnych nabywców. Stolica Dolnego Śląska to azyl nie tylko dla studentów, ale cenią ją sobie również rodziny i osoby starsze. Jeśli Ty także zastanawiasz się nad przeprowadzką do tego miasta, dowiedz się dlaczego warto to zrobić.

 

Wiele zakładów pracy i placówek edukacyjnych

 

Wrocław to siedziba wielu firm globalnych korporacji, co za tym idzie, nie brakuje tutaj miejsc pracy. Szczególnym powodzeniem cieszą się zawody związane z projektowaniem, sprzedażą i zarządzaniem. W tych branżach na pewno znajdziesz dobrą pracę za godziwe wynagrodzenie. Dodatkowym atutem jest wiele placówek edukacyjnych znajdujących się w mieście Wrocław. Jest to szczególnie ważne, gdy posiadasz dzieci i zależy Ci na ich dobrym wykształceniu.

 

Wrocław to miasto inwestycji

 

Wrocław wciąż intensywnie się rozbudowuje. W ciągu kilku ostatnich lat na mapie miasta powstało sporo nowych osiedli. Mieszkania we Wrocławiu to dobrainwestycja, nie tylko dla osób chcących tam zamieszkać. Popyt na rynku nieruchomości stale rośnie, wraz z rosnącą liczbą studentów oraz ludzi przybywających do pracy. Znajdą tu coś dla siebie zarówno single, jak i rodziny z dziećmi.

Nowe inwestycje, w zależności od lokalizacji, zazwyczaj posiadają bardzo dobre połączenia komunikacyjne, tramwajowe i autobusowe. Ich usytuowanie pozwala także na aktywne uczestniczenie w kulturalnym życiu Wrocławia. Dodatkowo, w ich najbliższej okolicy z pewnością znajdować się będą sklepy spożywcze, punkty usługowe oraz galerie handlowe.

 

Cyklicznie odbywające się wydarzenia

 

We Wrocławiu w ciągu roku mają miejsce wydarzenia, które przyciągają nie tylko mieszkańców tego miasta, ale również osoby spoza stolicy Dolnego Śląska. W 2016 roku miasto to zostało okrzyknięte Europejską Stolicą Kultury. Dla osób lubiących rozrywkę znajdzie się tu sporo wydarzeń. Odbywają się tu koncerty, pokazy filmowe lub sztuki teatralne, ale także spotkania z pisarzami czy poetami.

 

Klimat wyjątkowych zabytków

 

Tętniący życiem Rynek, zabytkowy Ostrów Tumski, dostojna Panorama Racławicka, Hala Stulecia z fontanną multimedialną, nowoczesne Hydropolis czy wrocławskie ZOO – to tylko wybrane miejsca, jakie możemy zwiedzić na mapie Wrocławia. To miasto, którego klimat tworzą przede wszystkim mieszkańcy, a ci są ludźmi otwartymi, przyjaźnie nastawionymi i zawsze chętnie służą pomocą.

Wrocław należy do miast na tyle rozwiniętych, że dobrze będą się tutaj czuć zarówno osoby starsze jak i młode pary, studenci i rodziny z dziećmi.  To miasto Stu Mostów, które idealnie łączący w sobie stare, historyczne zabytki z nowoczesnymi formami sztuki. Proponuje mieszkańcom szeroki wachlarz wydarzeń kulturalnych, w którym każdy znajdzie tu coś interesującego dla siebie. Pomimo rosnącego stale popytu na mieszkania, pojawiające się wciąż nowe inwestycje to gwarancja szybkiego znalezienia mieszkania.