Witaj na portalu Budownictwo360.pl. Budownictwo, Architektura, Nieruchomości - Wszystko wokół budownictwa w Polsce....

Zaloguj się do portalu

 

Budownictwo - Architektura - Nieruchomości

 

Niezamarzalna technologia – zawór SCHELL POLAR II

Szczegóły projektu

 • Kategoria: Nieruchomości
 • Dodano: 10/26/2015
 • Firma:
  SCHELL Polska Sp. z o.o.
 • Cechy:
  Zawór mrozoodporny SCHELL POLAR II, cena katalogowa netto: od 297,34 do 370,17 PLN
 • Strona www:
  www.schell.pl

Informacje o projekcie

Jesień to odpowiedni czas na wykonanie przeglądu instalacji w budynku i przygotowanie ich do zimy. Między innymi należy pamiętać o opróżnieniu zewnętrznych instalacji wodnych i zabezpieczeniu ich przed mrozem. Ilość prac związanych z ich konserwacją pozwala ograniczyć zawór czerpalny SCHELL POLAR II, który jest całkowicie mrozoodporny.

Instalacja wodno-kanalizacyjna wymaga szczególnej uwagi w kontekście przygotowania nieruchomości przed zimą. O ile brak izolacji na rurach grzewczych prowadzonych w nieogrzewanych pomieszczeniach grozi utratą energii, o tyle złe zabezpieczenie instalacji wodno-kanalizacyjnej może doprowadzić do jej uszkodzenia. Zamarzająca woda zmienia swoją objętość, co generuje ryzyko różnego rodzaju uszkodzeń, począwszy od pękania uszczelek aż po rozsadzanie rur, kształtek czy zaworów. Dlatego wszystkie odcinki instalacji wystawione na działanie niskich temperatur należy bezwzględnie opróżnić z wody i odciąć jej dopływ. Ze względu na swoją starannie przemyślaną budowę zewnętrzna armatura czerpalna SCHELL POLAR II nie wymaga żadnego zabezpieczenia na zimę.

Bezobsługowe rozwiązanie

W odróżnieniu od tradycyjnych instalacji, które wymagają ręcznego opróżniania na zimę, zawór SCHELL POLAR II posiada mechanizm automatycznego odwadniania. W momencie przekręcenia pokrętła lub głowicy zawór zamyka się na końcu obudowy. W ten sposób korpus pozostaje wypełniony wodą tylko do granicy ogrzewanego pomieszczenia, natomiast część wpuszczona w głąb ściany jest opróżniana. Dzięki temu nie ma potrzeby manipulacji zaworami odcinającymi znajdującymi się wewnątrz budynku, co czasem może wiązać się również z odcięciem wody do innych punktów czerpalnych, które znajdują się np. w garażu. Ponadto za pomocą znajdującego się w zestawie klucza nasadowego można trwale zamknąć zawór, uniemożliwiając dostęp do niego osobom niepożądanym. To duża zaleta zwłaszcza w przypadku budynków użytkowanych okresowo, jak na przykład domki letniskowe. Innowacyjne, bardzo wytrzymałe uszczelnienia typu O-ring gwarantują maksymalną szczelność mechanizmu.

Praktyczny montaż

Dzięki swojej prefabrykowanej budowie zawór SCHELL POLAR II znajduje zastosowanie w każdego rodzaju budownictwie i jest bardzo łatwy w montażu. Mechanizm umieszczony w miedzianym korpusie umieszcza się w murze o grubości minimum 200 mm. Standardowa długość armatury wynosi 480 mm, jednak jeśli występuje taka potrzeba, przepust można przyciąć do wymaganej długości. Spadek korpusu musi przy tym wynosić 1°. Od wewnętrznej strony zawór należy podłączyć do wewnętrznej instalacji w budynku, a na zewnętrzny mechanizm nałożyć armaturę czerpalną i estetyczną rozetę. W przypadku wymiany instalacji zawór podłącza się istniejącego wyprowadzenia za pomocą kształtki gwintowanej G ½. W zależności od indywidualnych potrzeb na głowicę można zamontować pokrętło ułatwiające obsługę zaworu lub pozostawić zawór bez pokrętła. Armatura jest wtedy zamykana i otwierana tylko za pomocą klucza nasadowego.

Statystyki projektu

0
  Ulubione
0
  Polubienia
5545
Wyświetleń
0
  Raporty

Budownictwo

Budownictwo360 to informacje budowlane. Dowiesz się tutaj jak wykonywać remonty mieszkań i domów, jakie dobrać materiały budowlane. Poznasz oferty firm budowlanych. A oprócz tego przeczytasz o meblach i o tym jak urządzić i pielęgnować ogród.

Kontakt