Hala stalowa – idealne rozwiązanie dla Twojego biznesu

Wraz z dynamicznym rozwojem gospodarczym, którego głównym następstwem jest rozwój istniejących oraz powstawanie nowych przedsiębiorstw, wzrasta zapotrzebowanie na powierzchnie użytkowe o różnorodnym przeznaczeniu. W większości są to biura, zakłady produkcyjne oraz przestrzenie magazynowe. Dla Inwestora ważne jest wówczas, aby reprezentacyjnym budynkiem firmy był obiekt nowoczesny, ciekawy w formie, estetyczny wizualnie a jednocześnie spełniający wszelkie warunki konieczne do efektywnego prowadzenia działalności.

W Polsce coraz bardziej popularne staje się wykorzystanie hal z konstrukcji stalowych, jako zadaszonych powierzchni, które mogą pełnić różne funkcje w ramach prowadzenia firmy. Powodem wzrastającego zainteresowania obiektami tego typu jest fakt, że nowoczesne konstrukcje hal stalowych mogą być stosowane we wszystkich branżach przemysłu. Nadają się jako budynki zakładów produkcyjnych, rolniczych, przetwórczych oraz magazynowych.

Decydując się na halę stalową, inwestor otrzymuje budynek oferujący wiele korzyści, zaprojektowany z uwzględnieniem jego indywidualnych wymagań funkcjonalnych i estetycznych.

Wybór hali stalowej konstrukcji jest również atrakcyjny finansowo, ponieważ takie hale są bardzo szybkie w budowie. Wpływ czynników atmosferycznych na możliwość prowadzenia prac montażowych jest zdecydowanie mniejszy, niż w przypadku hal wykonywanych za pomocą innych technologii. Podstawowa konstrukcja stalowa może zostać dostarczona Zamawiającemu już ciągu w 30 dni.
Szczególnymi atutami lekkich konstrukcji stalowych: duża wytrzymałość oraz łatwość ich aranżacji. Jedną z największych zalet konstrukcji tego rodzaju jest możliwość rozbudowania skończonego już obiektu o nową powierzchnię, dzięki zastosowaniu układu modułowego. „Elastyczność” cechująca tę propozycję może być niezwykle przekonująca dla rozwijających się przedsiębiorstw.


Rozwiązania konstrukcyjne dostosowane zostają do wymiarów oraz funkcji jaką ma spełniać projektowany obiekt. W budynkach produkcyjnych czynnikami warunkującymi wybór konstrukcji są wymagania technologiczne oraz specyfikacja maszyn, które znajdą się w planowanym budynku. Istotne jest także uwzględnienie, czy na terenie hali przemysłowej wykorzystane będą suwnice. Hale magazynowe muszą posiadać m.in. otwartą przestrzeń użytkową niezbędną do komunikacji oraz przechowywania maszyn o znacznych rozmiarach, hale rolnicze – odpowiednie oświetlenie. Możliwe jest również wykonanie hali z oddzielną, reprezentacyjną częścią biurową, która będzie „wizytówką” każdego, otwartego na klienta biznesu. Mamy świadomość, że wszystkie te aspekty są niezwykle istotne, dlatego przy realizacji każdego z projektów bierzemy je pod uwagę.


Projektujemy hale o różnych typach konstrukcji, jedno lub wielospadowe, wielonawowe, z wykorzystaniem okien lub świetlików, bram szybko rolowanych, przesuwnych lub innych – w zależności od indywidualnych oczekiwań naszych klientów.

Decydując się na zaprojektowanie oraz realizację swojej wymarzonej hali w firmie MCM Project otrzymasz do swojej dyspozycji przestrzeń idealnie dopasowaną do potrzeb Twojego biznesu.

Przeczytaj także