Luksusowe apartamenty w Warszawie – z rynku pierwotnego czy wtórnego?

Nieruchomości premium cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Zakup apartamentu w prestiżowej lokalizacji to sposób, aby prowadzić określony styl życia lub zarabiać na jego wynajmie. Jedną z pierwszych decyzji, które musi podjąć inwestor, jest określenie, czy nabywana nieruchomość będzie pochodziła z rynku pierwotnego, czy też wtórnego.

Unikalne apartamenty z rynku wtórnego na mapie Warszawy

Luksusowe apartamenty wyróżniają się lokalizacją, powierzchnią i licznymi udogodnieniami dla mieszkańców, które nie są spotykane w standardowym budownictwie mieszkaniowym. Realizowane inwestycje premium powstają głównie w największych miastach Polski. Dobrym przykładem jest Warszawa. To właśnie tam, ze względu na wzmożone zainteresowanie takimi inwestycjami, rosną ceny, jakie osiągają apartamenty na sprzedaż – Warszawa śródmieście to jedna z dzielnic tego miasta, w którym trend ten jest szczególnie widoczny.

Warszawa jest wyjątkowa nie tylko ze względu na liczbę dostępnych nieruchomości premium. To jedno z niewielu miast, w którym inwestorzy – poza apartamentami z rynku pierwotnego – mogą zdecydować się także na luksusowy apartament w zabytkowej kamienicy. Przykładem takiej inwestycji jest rewitalizacja kamienic zlokalizowanych pod adresem Foksal 13|15 https://foksal1315.com/apartamenty/.

Unikalne i prestiżowe – 3 zalety apartamentów w odrestaurowanej kamienicy

1. Niepowtarzalny styl, unikatowe rozwiązania architektoniczne

Luksusowe apartamentowce zawsze wyróżniają się architekturą i szlachetnymi materiałami. Jednak tylko w zabytkowych wnętrzach można znaleźć nietypowe elementy dekoracyjne, którym został przywrócony dawny blask. Takim detalem mogą być wyjątkowe wzory sztukatorskie – fasety, listwy czy rozety. Do tego dochodzi oryginalna posadzka czy ręcznie kute balustrady. To rozwiązania, których na próżno szukać w nowoczesnym budownictwie z segmentu premium.

2. Miejsce, w którym historia przeplata się z nowoczesnością

Apartamenty w odrestaurowanej kamienicy łączą historię z teraźniejszością. Elementy dekoracyjne w żaden sposób nie wpływają jednak na komfort mieszkańców. Funkcjonalny rozkład pomieszczeń, nowoczesne rozwiązanie i wygodne meble – apartamenty w zabytkowej kamienicy w żaden sposób nie odstają od apartamentów w nowym budownictwie. Możliwa jest też ich personalizacja, zgodnie z oczekiwaniami inwestora.

W zabytkowych kamienicach powstają także części wspólne, które pozostają do dyspozycji wyłącznie mieszkańców. To m.in. strefa SPA czy taras widokowy z panoramą na miasto.

3. Możliwość zamieszkania w naprawdę niepowtarzalnym miejscu

Wyróżnikiem prestiżowych apartamentowców jest ich lokalizacja. W przypadku stolicy zasób dostępnych do zagospodarowania gruntów w centrum miasta kurczy się z każdym rokiem. To z kolei powoduje, że zakup apartamentu w odrestaurowanej kamienicy oznacza możliwość zamieszkania pod prestiżowym i rozpoznawalnym adresem, pod którym niegdyś tworzyli znani artyści czy toczyły się rozmowy przedstawicieli elit.

To właśnie walory estetyczne i historia – z jaką nieodłącznie powiązana jest odrestaurowana kamienica – powodują, że taka inwestycja ma wymiar nie tylko finansowy.

Inwestycja w luksusowy apartament – sposób na lokatę kapitału

W Polsce rynek nieruchomości premium cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Głównym powodem jest niewielka liczba inwestycji z tego segmentu realizowanych w skali roku. Zakup luksusowego apartamentu jest postrzegany nie tylko jako sposób na podkreślenie swojego statusu majątkowego, ale także inwestycja z potencjałem.

Jeżeli spojrzeć na historyczne ceny luksusowych apartamentów, to z upływem lat bez zmian zyskują one na wartości. Powodem jest fakt, że nie są one uzależnione m.in. od nastrojów konsumentów – rynek nieruchomości premium rządzi się swoimi regułami. Wzrost wartości luksusowych apartamentów jest podyktowany powiększaniem się grupy osób zamożnych, które są zainteresowane zakupem takich nieruchomości.

Zakup lokalu z sektora premium zapewnia też możliwość zarobku – choćby na wynajmie krótkoterminowym skierowanym do zamożniejszych turystów czy przedsiębiorców. Wszystkie te czynniki sprawiają, że apartamenty premium – a zwłaszcza te z rynku wtórnego, o szczególnie bogatej historii i atrakcyjnej lokalizacji – stanowią łakomy kąsek dla coraz większej rzeszy inwestorów.

Przeczytaj także