ROTHLEHNER – wsparcie w zakresie kupna i użytkowania podnośników koszowych

Firma ROTHLEHNER – Podesty Ruchome Sp. z o.o., której główną gałęzią działalności jest dostarczanie klientom podnośników koszowych, zwyżek i podestów ruchomych, podchodzi do swojej działalności dużo bardziej kompleksowo. Firma ma świadomość, że większość z jej klientów chętniej wybiera kompleksowe rozwiązania w zakresie prowadzonych prac, dlatego też podjęła działania, by jej oferta była jak najbardziej pełna i obejmowała znacznie więcej możliwości kupna oraz usług związanych ze sprzętem do prowadzenia prac wysokościowych.

Doradztwo i sprzedaż podnośników

Pierwszym krokiem poprzedzającym zakup podnośnika jest zazwyczaj przeprowadzenie rozeznania, co w dany momencie jest dostępne na rynku i jaki sprzęt spełniałby najlepiej stawiane przed nim wymagania. W tym zakresie ROTHLEHNER – Podesty Ruchome Sp. z o.o. oferuje pomoc swoich doradców handlowych. Jest to grupa specjalistów, którzy nie tylko znają doskonale portfolio produktów, ale przede wszystkim są specjalistami jeżeli chodzi o same podnośniki. Znają zalety i wady każdej zwyżki czy podestu ruchomego, sami posiadają bogate doświadczenie zawodowe i zawsze są w stanie wybrać dla klienta sprzęt, który spełni jego oczekiwania, a co ważniejsze, będzie idealnie dobrany do planowanych prac.

Wybór bywa niekiedy bardzo trudny, ponieważ ROTHLEHNER posiada w swojej ofercie bardzo duży wybór podnośników nożycowych, przegubowych, masztowych czy teleskopowych. Dysponuje podnośnikami samojezdnymi, na przyczepach i montowanymi na autach. Dla klientów, którzy prowadzą bardzo specyficzną działalność, firma oferuje ładowarki teleskopowe oraz podnośniki specjalne (np. na gąsienicach). Dlatego też specjalistyczna pomoc bywa niekiedy bardzo przydatna.

Wszystkie te rozwiązania są maszynami od najlepszych producentów sprzętu do prac wysokościowych. Wśród nich można wymienić takie firmy jak DIECI, Europelift, DENKA LIFT, GSR. Czasem zdarza się jednak, że wymagania klienta są tak specyficzne, że standardowe rozwiązania ich nie spełniają. W takich przypadkach firma ROTHLEHNER oferuje klientom możliwość montażu podnośnika zgodnego z wymaganiami klienta. W Polsce jest użytkowanych ponad 1000 podnośników zrobionych dla klientów „na miarę”.

Podnośniki używane – wynajem i sprzedaż

Kompleksowość usług w zakresie sprzedaży uzupełnia sprzedaż podnośników używanych. Oczywistą korzyścią zakupu podnośnika lub zwyżki używanej jest niższy koszt zakupu sprzętu. Często jednak powstają obawy czy używany sprzęt jest w dobrym stanie — tutaj swoich gwarancji udziela ROTHLEHNER. Firma sprzedaje jedynie pełnowartościowy sprzęt serwisowany. Każda z maszyn, która trafia do oferty sprzętu używanego, posiada pełną dokumentację techniczną.

Alternatywą dla sprzedaży noi podestów ruchomych jest ich wynajem. W tym zakresie ROTHLEHNER również rozwinął część swojej działalności. Część firm potrzebuje podnośnik jedynie krótkookresowo i dla nich możliwość wynajmu sprzętu jest rozwiązaniem najlepszym z możliwych. Firmom, które nie posiadają własnych, przeszkolonych operatorów, ROTHLEHNER oferuje również możliwość wynajmu podnośnika wraz z operatorem. Daje to gwarancję bezpiecznego użytkowania sprzętu i perfekcyjnie wykonanej pracy.

Serwis i szkolenia

Sprzedaż podnośników i zwyżek jest tylko jednym z obszarów działalności ROTHLEHNER. Firma podchodzi kompleksowo do potrzeb klienta i dlatego rozwinęła również inne aspekty usług związanych z użytkowaniem sprzętu do prac na wysokościach.

ROTHLEHNER oferuje pełen zakres usług serwisowych dla sprzedawanych typów podnośników. Na ich potrzeby firma posiada 2 w pełni wyposażone hale serwisowe i zespół doskonale przeszkolonych specjalistów. Dodatkowo firma utrzymuje w pogotowiu 2 wozy serwisowe, których zadaniem jest dotarcie do klienta i przeprowadzenie szybkich napraw w miejscu prowadzenia prac. Auta serwisu działają na obszarze centralnej i zachodniej Polski.

Część z klientów posiada jednak własne zespoły serwisowe, dla nich liczy się przede wszystkim szybka dostawa części zamiennych. Również tutaj  ROTHLEHNER oferuje pomoc, dział serwisu firmy posiada ponad 2500 części gotowych. Ich wysyłka następuje w dni robocze w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia.

Innym aspektem działalności firmy, także uzupełniającym portfolio usług, jest prowadzenie szkoleń z zakresu obsługi sprzedawanego sprzętu. Szkolenia dotyczą obsługi podnośników samojezdnych, wolnobieżnych oraz przewoźnych. W ramach szkoleń ich uczestnicy odbywają serię zajęć teoretycznych i praktycznych. Szkolenia kończą się egzaminem Urzędu Dozoru Technicznego (UDT). Dzięki nim każdy klient ma pewność, że jego pracownicy będą posiadali pełnię wiedzy i umiejętności do prowadzenia prac efektywnie i bezpiecznie.

Elastyczne podejście do potrzeb klienta to kwintesencja działalności ROTHLEHNER.  Jest ona zawsze prowadzona na najwyższym poziomie i zawsze z myślą o kompleksowości rozwiązań.

Przeczytaj także