IPAF i UDT – szkolenia dla operatorów podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych

W branży maszyn ciężkich wiedza i praktyka są niezbędnymi atrybutami dobrego pracownika. Każdy przedsiębiorca wie, że wykwalifikowany personel to prawdziwy skarb, bez którego końcowy sukces inwestycji jest niemożliwy.

IPAF – informacje ogólne

IPAF (International Powered Access Federation) to międzynarodowa federacja utworzona w 1983, której nadrzędnym celem jest szerzenie wiedzy z zakresu bezpiecznego i efektywnego używania maszyn ciężkich. Organizacja ma charakter non-profit, a jej właścicielami są członkowie – producenci, firmy zajmujące się wynajmem sprzętu, dystrybutorzy oraz kontrahenci. Obecnie aż 85% firm, które oferują podesty ruchome oraz ładowarki teleskopowe należy do federacji IPAF.

Szkolenia IPAF w Polsce

Certyfikowane szkolenia IPAF w Polsce prowadzi firma Riwal – https://www.riwal.com/poland/pl-pl/szkolenia. Na ten moment funkcjonują dwa centra, w Zabrzu (ul. Handlowa 10) oraz Łodzi (ul. Rokicińska 156A), a obecna oferta obejmuje :

  • warsztaty z zakresu wynajmu międzynarodowego,
  • szkolenie PAL – 1a,
  • szkolenie PAL – 1b,
  • szkolenie PAL – 3a,
  • szkolenie PAL – 3b.

Dokument PAL (Powered Access Licence), który otrzymuje się po pozytywnym zaliczeniu egzaminu IPAF, jest międzynarodowym dokumentem poświadczającym wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu używania podestów roboczych. Karty PAL są respektowane w ponad 40 krajach na świecie.

Szkolenia Urzędu Dozoru Technicznego (UDT)

Dodatkowo Riwal prowadzi szkolenia UDT, dzięki którym pracownicy mogą uzyskać umiejętności pozwalające na bezpieczne i efektywne operowanie wybraną maszyną. Program szkoleniowy obejmuje naukę obsługi podestów ruchomych, ładowarek teleskopowych, suwnic oraz wózków widłowych.

Stawiając na wykwalifikowany i doświadczony personel, przedsiębiorca gwarantuje sobie spokój. Dobrze wyszkoleni pracownicy zapewniają bardzo dużą wydajność, która z kolei prowadzi do wysokiej terminowości realizowanych prac.

Przeczytaj także