Jaki namiot spawalniczy wybrać?

Namioty spawalnicze wykorzystywane są przy pracach spawalniczych wykonywanych na zewnątrz. Dzięki temu, że ich konstrukcja jest lekka, nieskomplikowana i łatwa w montażu możliwe jest ich szybkie rozłożenie niemalże w dowolnym miejscu. Wysoka mobilność tego typu produktów pozwala na sprawne przenoszenie ich z miejsca na miejsce, a to sprawia, że namioty spawalnicze znajdują swoje szerokie zastosowania wśród firm budowlanych.

Zastosowanie namiotu spawalniczego zabezpiecza miejsce pracy przez niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak: deszcz, śnieg i silny wiatr. Podnosi to komfort spawacza i sprawia, że wykonywana praca jest o wiele wydajniejsza. Co więcej, ochrania także sprzęt przez niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi i mogącymi się pojawić w związku z nimi uszkodzeniami.

Dodatkowo namioty spawalnicze zmniejszając cyrkulację powietrza w otoczeniu spawarki, zabezpieczają osłonę gazową uchwytu spawalniczego przed zwiewaniem. Z tego powodu produkt ten niweluje ryzyko powstawania wad w trakcie spawania, a także zapobiega wydłużeniu czasu pracy nad projektem z powodu konieczności poprawy powstałych usterek.

Na co zwrócić uwagę wybierając namiot spawalniczy?

Dostępne na rynku namioty spawalnicze różnią się pod względem wielkości, materiału, z którego są wykonane, a także obecności świetlików i wentylatorów.

Szukając modelu odpowiedniego dla siebie, należy zwrócić uwagę na solidność wykonania stelażu, na którym rozstawiony jest namiot, a także na materiał, jaki wykorzystano przy produkcji poszycia. Produkty wykonane z materiałów wysokiej klasy będą stanowiły gwarancję długotrwałego używania, bez konieczności wymiany namiotu.

Szczególnie istotne jest poszycie, które powinno być wykonane z materiału trudnopalnego. Ponieważ w trakcie spawania mamy do czynienia z dużą ilością iskier i wysoką temperaturą, warto by materiał był odporny na uszkodzenia i nie stwarzał ryzyka zapalenia się namiotu. Materiał dobrej jakości będzie podnosił bezpieczeństwo osoby pracującej w namiocie i sprawiał, że produkt ten będzie nam służył przez długi czas.

Warto zwrócić uwagę także na konstrukcję namiotu. Bardzo ważne jest to, by była ona stabilna i łatwa w montażu. W niektórych modelach namiotów spawalniczych dostępna jest regulacja wysokości każdej z nóg namiotu. Dzięki temu namiot można rozstawić nawet na nierównym terenie bez obawy o jego znaczne przechylenie i zachwianie równowagi.

Sprawdźmy także rodzaj materiału, z jakiego wykonano konstrukcję. Powinien być on na tyle lekki, by namiot można było bez problemu przenosić z miejsca na miejsce, ale również na tyle trwałyby. nie ulegał odkształceniom i uszkodzeniom.

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest obecność świetlika lub okna, które umożliwiają promieniom słonecznym dostęp do wnętrza namiotu. Dzięki nim poprawia się oświetlenie obiektów, nad którymi pracujemy wewnątrz namiotu spawalniczego. Lepsza widoczność osoby spawającej przekłada się na większą precyzję wykonywanej pracy.

W niektórych modelach namiotów spawalniczych dostępne są także otwory wentylacyjne, które można zamykać lub otwierać wedle potrzeby. Za sprawą lepszej wymiany powietrza w namiotach nie gromadzi się nadmierna ilość dymu, a praca staje się bardziej komfortowa.

Podsumowanie

Obecnie na rynku jest dostępnych wiele różnych modeli namiotów spawalniczych. Różnią się one od siebie ceną i jakością wykonania. Szeroki wybór jest gwarantem tego, że każdy znajdzie produkt spełniający jego oczekiwania. Pośród licznych producentów namiotów spawalniczych Vitabri jest firmą, której namioty cechują się solidnością wykonania — czytaj więcej – www.vitabri.pl/tematyka/namioty-spawalnicze. Modele, jakie są przez nią oferowane, wykonane są z wysokiej jakości materiałów i posiadają wiele innowacyjnych rozwiązań usprawniających zarówno transport namiotu, jak i również korzystanie z niego.

Przeczytaj także