Kup własne mieszkanie bez pośrednika

Kto nie marzy o własnym mieszkaniu w stolicy? Pewnie każdy z nas myśli o kupnie własnego lokum. Żeby to jednak zrobić, trzeba pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim musimy zdecydować, czy chcemy kupić mieszkanie poprzez biuro nieruchomości. To ma swoje plusy, ale też wady. Na pewno zrzucimy z siebie ciężar poszukiwań, ale będziemy musieli zapłacić prowizję od mieszkania.

Inne rozwiązania to mieszkania bez pośredników w Warszawie. To coraz popularniejsze rozwiązanie, na które decydują się często zarówno sprzedający jak i kupujący. 

O czym trzeba pamiętać przy zakupie mieszkania bez pośredników? Przede wszystkim musimy wypisać sobie nasze oczekiwania, jakie powinno spełniać mieszkanie. Wśród nich m.in. cena, metraż, a także stan i lokalizacja. Potem możemy zacząć filtrować ogłoszenia jakie znajdziemy. Podczas oglądania mieszkania musimy dokładnie sprawdzić stan ścian, podłóg i mebli, a także oszacować ile będziemy musieli jeszcze zrobić po zakupie. Oglądanie mieszkania to ważny moment, w którym możemy zobaczyć niedoskonałości, które mogą wpłynąć później na cenę. Jeżeli zdecydujemy się na dane lokum, to powinniśmy sprawdzić je w sądzie, czy nie jest zadłużone, a także sprawdzić dotychczasowe umowy i media. 

Kupno mieszkania musi być zaplanowaną i bardzo przemyślaną decyzją. Podejmujemy ją rzadko, ale ma ona znaczący wpływ na nasze życie. Od tego, jakie mieszkanie wybierzemy, zależy komfort naszej rodziny. Kupno mieszkania bez pośredników jest dobrym rozwiązaniem, bo pozwala nam najlepiej zapoznać się z mieszkaniem, porozmawiać bezpośrednio z właścicielem, a nawet negocjować cenę. Dodatkowo przy samym zakupie możemy dogadać jeszcze niezbędne szczegóły, jak terminy podpisania umowy, kilkukrotne obejrzenie mieszkania czy porozmawianie z sąsiadami i sprawdzenie liczników Jest to jednak proces bardzo czasochłonny, ale pozwala na wnikliwe zapoznanie się z ofertą i podjecie dobrej decyzji. 

Zanim zaczniemy szukać nieruchomości, dokładnie wszystko przemyślmy, spiszmy i dopiero wybierajmy oferty. Im lepiej będziemy przygotowani, tym lepsze mieszkanie kupimy. A w końcu, będziemy bardziej zadowoleni i spełnimy swoje marzenie o własnym mieszkaniu.

Przeczytaj także