Wzory lamp

Klasyka, nowoczesność, nowe pomysły – w świecie lamp te wszystkie określenia są stale wykorzystywane. Istnieje mnóstwo wzorów i kształtów lamp. Można je podzielić na klasyczne, nowoczesne, w stylu eko, stojące, wiszące, ozdobne, wyrafinowane, proste, oszczędne. Ile określeń tyle możliwości ich zastosowania. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Lampy stojące, wiszące mają podkreślić wnętrze, jego niepowtarzalny klimat. To wszystko można pogodzić z ekologią. W jaki sposób? Można zastosować tworzywa naturalne, co w wielu krajach jest nieprzemijającą modą. Słowo klucz to recykling. Butelki, opakowania po jajkach, wiklina, metalowa siatka, pleksa to materiały, z jakich powstają przeróżne, jedyne w swoim rodzaju lampy. A dokładnie: tyle lamp ile pomysłów!

Klasyka – klasyka zawsze będzie trendy. Piękne, bogate, kunsztowne zdobienia zainspirowane ogromnymi rezydencjami z dawnych czasów. Dbałość o szczegóły, jakość materiału, to właśnie jest klasyka. Tworzywa, jakie najczęściej są stosowane to szkło, stal szlachetna, mosiądz czy czysty kryształ. Dodatkowo lekkości dodają szlifowane ozdoby, takie jak kryształy w różnym kształcie i w różnym kolorze. Spotkać można też lampy inspirowane … przyrodą – rzeźbione liście winorośli, jabłoni czy motywy kwiatowe. To wszystko sprawia, że całość jest elegancka, luksusowa i bardzo efektowna. Poprzez zastosowanie wysokiej jakości tworzyw, lampy wiszące czy stojące można śmiało zestawić z nowoczesnym wnętrzem, co tylko podkreśli charakter danego miejsca.

Klasyka jest nieprzemijająca, jednak nowoczesność wielu osobom przypada bardziej do gustu. Przykładem są tu rożne formy i kształty lamp stojących, które wykonywane są zazwyczaj z tworzyw sztucznych. Proste i kolorowe, ekskluzywne lampy świetnie dopasują się do nowoczesnego wystroju mieszkania. Geometryczne, wręcz surowe kształty z dużymi kloszami podkreślone mocnymi kolorami takimi jak czerwień, błękit, czy pomarańcz trafi do osób niebojących się śmiałych rozwiązań. Ostatnią nowością stały się też lampy okrągłe, kuliste z propozycją soczystych i świeżych kolorów, które przypominają kolory wczesnej wiosny (mocna zieleń, pomarańcz, biel). Te kolory są propozycją dla ludzi odważnych, nie bojących się umieszczać wspomnianych rozwiązań w swoich salonach. 

Ciekawym i jednocześnie nowoczesnym rozwiązaniem są lampy przyścienne. Świetnie się sprawdzają, tam gdzie nie można użyć klasycznych rozwiązań. Takie lampy mogą stworzyć bardzo ciepły klimat, nie zajmują dużo miejsca, więc są alternatywą dla małego mieszkania czy pomieszczenia. Najczęściej spotykane są półokrągłe kształty, przylegające do ściany, owalne czy zainstalowane na ruchomym ramieniu, co daje możliwość ustawienia oświetlania. Na ogół umieszczane są w przedpokojach, łazienkach o nietypowym wymiarze czy pokojach dziecięcych.

Przeczytaj także