Schody spiralne w minimalistycznym stylu

Urządzenie własnego domu to przyjemność, ale i spore wyzwanie. Domownikom zależy, by wnętrza były funkcjonalne i komfortowe, a jednocześnie estetyczne. Żeby tak się stało schody, meble i dodatki muszą być wybierane z ogromną starannością, dzięki czemu stworzą spójną całość. Jeśli chodzi o schody, w ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się schody spiralne w minimalistycznym stylu.

Minimalizm we wnętrzach

Minimalizm nie jest trendem dominującym, jeśli chodzi o urządzanie wnętrz, choć rzeczywiście wiele mieszkań przypomina jasne i przestronne wnętrza, jakie widzimy w katalogach sklepów meblowych. Jasne kolory podłóg, ścian i mebli, brak popularnych niegdyś dużych segmentów meblowych, oszczędne dodatki, zwiewne firanki zamiast wzorzystych zasłon – wszystko to sprawia, że przebywanie w domowym zaciszu rzeczywiście koi zmysły. Charakter tak urządzonych wnętrz doskonale podkreślają schody spiralne.

Schody spiralne o lekkiej i nowoczesnej konstrukcji

Schody kręcone nie są wynalazkiem współczesności, a mimo to świetnie wpisują się w aktualne trendy. Różnica polega na tym, że kiedyś montowano je wewnątrz wysokich wież i nie zwracano szczególnej uwagi na ich wygląd (były otoczone murami), dziś natomiast schody kręcone bardzo często spotykamy w prywatnych pomieszczeniach, przy czym nie dąży się do ukrywania ich w najciemniejszym kącie, przeciwnie – traktowane są podobnie jak meble, zatem mają być funkcjonalne i ładne.

Największą popularnością cieszą się schody spiralne o lekkiej konstrukcji, złożone z niewielkiej ilości elementów wysokiej jakości (zobacz schody DOLLE). Takie schody sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zamontowania schodów prostych – można je dostosować do wyglądu i wielkości pomieszczenia, dzięki czemu nie zajmują zbyt wiele przestrzeni.

Schody kręcone do każdego wnętrza

Schody spiralne wykonuje się z różnych elementów, ale najczęściej jest to połączenie drewna i metalu. Dzięki temu konstrukcja jest trwała, a stopnie stabilne i wytrzymałe. Oczywiście nie bez znaczenia są również walory estetyczne takiego rozwiązania. W zależności od potrzeb klientów stopnie mogą być wykonane z drewna dębowego lub bukowego i pokryte lakierem bezbarwnym, bądź kolorem. To samo dotyczy metalowej konstrukcji i balustrady – producent może ją pomalować na kolor srebrny, biały lub antracytowy.

Przeczytaj także