Szybkie i precyzyjne piły ścienne Husqvarna

Proces ten znacznie przyspiesza zastosowanie wydajnych i precyzyjnych narzędzi, takich jak piły ścienne. Idealne rozwiązanie w tym zakresie stanowi kompaktowy system, mobilnych narzędzi tnących marki Husqvarna. W skład systemu wchodzą trzy typy narzędzi tnących o różnej wielkości i mocy. Pozwala to na realizację praktycznie każdego zadania związanego z cięciem ścian żelbetowych i nie tylko. Do dyspozycji specjalistów w cięciu betonu, producent oddaje mocne piły tarczowe, pilarki łańcuchowe oraz piły linowe. Wszystkie urządzenia wyposażone są w nowoczesne narzędzia diamentowe, zoptymalizowane pod pracę z różnymi typami materiałów budowlanych, takich jak: cegła, beton o różnej twardości, w tym bardzo twardy i zbrojony.

Piły ścienne na szynie

Wycinanie idealnych otworów o równych, gładkich krawędziach znacznie upraszcza i przyspiesza proces osadzania urządzeń technologicznych, drzwi oraz okien. Ułatwia także obróbkę i estetyczne wykończenie krawędzi. Najlepszym rozwiązaniem na uzyskanie idealnego kształtu i brzegów otworu jest zastosowanie zdalnie starowanych pilarek ściennych Husqvarna pracujących na szynach. Co prawda wymaga to uprzedniego montażu prowadnic, jednak zainwestowany czas procentuje gładką i idealną linią cięcia. Odpad po takiej procedurze to łatwy w utylizacji, często jedno bryłowy blok betonowy lub ceglany. Istotną zaletą systemów tego typu jest to, że cały proces może być wykonany przez jedna osobę. Urządzenia są zaprojektowane w sposób umożliwiający transport typowymi dla branży budowlanej, lekkim samochodami ciężarowymi, a na placu budowy można je przewozić na wózku lub przenosić.

Pilarka na szynie

Interesującym rozwiązaniem optymalizującym cięcie w betonie jest zastosowanie modułu pilarki zamiast tarczy tnącej. Co prawda w większości przypadków wymaga to nacięcia wstępnego tarczą, ale znacznie przyspiesza proces cięcia. Ponadto pozwala na redukcje do minimum niepotrzebnych podcięć w narożnikach. Większa w porównaniu do tarczy kontrola procesu, wynika z łatwiejszego prowadzenia krawędzi tnącej. Prawie na całej długości jest ona wyznaczona przez linię prostą, która stanowi brzeg prowadnicy łańcucha. Dodatkową zaletą modułu pilarki jest jego kompaktowy rozmiar, szczególnie w porównaniu do tarcz o dużej średnicy. Dla porównania moduł pilarki pozwalający na cięcie do głębokości 400 [mm] mierzy niewiele więcej. Natomiast tarcza tnąca na max. głębokość 395 [mm] ma 900 [mm] średnicy. Jest także duża cięższa i przez to bardziej kłopotliwa w transporcie niż moduł z prowadnicą i łańcuch.

Do zastosowań, w których nie sprawdzą się piły tarczowe i pilarki z diamentowymi łańcuchami Husqvarna przewidziała kompaktowe piły linowe. Pozwalają one na cięcie niemal dowolnej grubości bloków betonowych. Jednak są znacznie mniej wydajne niż pozostałe maszyny.

Więcej informacji znajdziesz na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/pily-scienne/

Przeczytaj także