Mieszkanie — czy warto inwestować w nowe budynki?

W życiu każdego człowieka nadchodzi moment, w którym ten zaczyna rozważać przeniesienie się do własnego mieszkania, gdzie wreszcie zazna długo wyczekiwanej ciszy i spokoju, mogąc urządzić się wedle własnego uznania. Trudnością jednak jest tu wybór odpowiedniego lokalu, szczególnie w dużych, historycznych miastach, takich jak Kraków. Nowi mieszkańcy zazwyczaj stają przed dylematem – czy warto jest zamieszkać w starej kamiennicy, czy lepszą decyzją okaże się inwestycja w nowe mieszkania Kraków?

Problemy starych kamienic

Zabytkowe miejscowości składają się w dużej mierze z historycznej architektury. Stare kamienice, które często otaczają centrum miasta, bez wątpienia są bardzo urokliwe, aczkolwiek nie stanowią one najlepszego wyboru mieszkania. Problemów jest tu kilka – pierwszy z nich, najbardziej oczywisty, to ceny drastycznie wyższe od standardowych. Dostępna przestrzeń jest niewielka, natomiast kamienice o dużej spuściźnie kulturowej stanowią dość ekskluzywny nabytek, stąd duże koszty z nimi związane. Wiąże się to z kolejnym utrudnieniem, czyli licznymi ograniczeniami wynikającymi z zabytkowości tych budynków – w wielu przypadkach nie można podejmować się ich remontu zgodnie z własnymi upodobaniami. Poza tym stare konstrukcje nawet po odpowiednich renowacjach często nie zapewniają całkowicie komfortowych warunków do życia, gdyż ich lokatorzy muszą zmagać się ze starym budownictwem. Wolno nagrzewające się ściany, duże koszty związane z ogrzewaniem, a także okazjonalna obecność grzyba potrafi bardzo uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie w takich apartamentach.

Nowe budynki w Krakowie – jak zapewnić sobie dogodne warunki?

Całe szczęście, przeglądając oferty sprzedaży lokali, można natknąć się także na nowe mieszkania Kraków, które stanowią świetną alternatywę dla starych kamienic. Nowoczesne osiedla co prawda zazwyczaj ulokowane są na obrzeżach, daleko od tętniącego życiem centrum miasta, lecz i tak stanowią one doskonałą inwestycję, zarówno dla osób młodych jak i całych rodzin.

Posiadają one wiele, niepodważalnych zalet, wliczając w to:

  • Niską cenę wynajmu
  • Możliwość zakupu mieszkania na własność
  • Ładną okolicę, kontakt z naturą
  • Nowoczesną, komfortową konstrukcję
  • Chronione parkingi i komfortowy podjazd

Istnieją setki powodów, aby postawić właśnie na nowe mieszkania Kraków. Warto jest wspomnieć także o szerokim wyborze takich apartamentów – w odpowiedzi na duży napływ ludzi do większych miast, co roku powstają nowe osiedla, które są w stanie pomieścić w sobie wielu mieszkańców. Inwestorzy prześcigają się w tworzeniu atrakcyjnych ofert, dlatego z łatwością można natknąć się na naprawdę ciekawe perspektywy, nawet w przypadku potężnych aglomeracji miejskich, takich jak była stolica Polski.

Przeczytaj także