Jakie maszyny wykorzystywane są przy budowie domów i bloków?

Temat dość szeroki i trudny. Budowa domu czy mieszkań jest dość skomplikowanym procesem, który nie tylko musi trwać, ale także jest dość kłopotliwy pod względem organizacyjnym. Wiele ekip budowlanych nie ma na wyposażeniu ciężkiego sprzętu, bo nie mówimy tu o betoniarce czy młocie pneumatycznym. Wówczas korzysta z wypożyczalni. Jakie duże sprzęty są dostępne na rynku?

Elementy do wiercenia i przygotowywania uzbrojenia

            Pierwszą kategorią bądź też grupą produktów są różnego rodzaju wiertnice. Mogą służyć w wielu sytuacjach, między innymi jako przyrząd do przygotowywania studni głębinowej oraz do przygotowywania kanalizacji.

Szeroka oferta wiertnic zwiększa produktywność ekipy budowlanej i sprawia, że może ona zaproponować swoim klientom bardziej rozbudowane spektrum działania. Ograniczenie wynikające z braku sprzętu można bardzo szybko obejść poprzez współpracę z wykwalifikowaną firmą, która oferuje sprzęt najwyższej klasy do wiercenia i innych prac budowlanych. Taką firmą jest między innymi Staltechnika, ale na rynku jest kilka renomowanych, mających dobre opinie firm.

Elementy do koparek

W tej grupie znajdują się elementy wiertnicze, które są przymocowywane do koparek, a więc różnego rodzaju:

  • Wiertnice pionowe WPK różnych serii,
  • Wiertnice do mikropali i kotew,
  • Maszty wiertnicze,
  • Mocowania do koparek.

Jest to grupa produktów przeznaczona dla koparek na budowie. Są one potrzebne przede wszystkim do prac budowlanych w początkowych etapach stawiania domów czy budynków mieszkalnych. Dzięki ich zastosowaniu można znacząco przyspieszyć pracę – jednocześnie nie trzeba mieć ich na stanie. Korzystając z wynajmu, można nie tylko przyspieszyć pracę, ale też zaoferować klientom coś więcej niż konkurencja.

Pompy hydrauliczne

            Warto zwrócić uwagę także na różnego typu pompy hydrauliczne, które często są potrzebne na budowach, oraz serię agregatów do tego rodzaju sprzętu. Na budowie należy zapewnić nie tylko dostęp do samych sprzętów, ale także do skutecznego i niezawodnego ich zasilania. Warto zatem wybierać produkty najwyższej klasy.

Przeczytaj także