Kabiny sanitarne z drzwiami – jak je dopasować?

Kabiny sanitarne to podstawowy element wyposażenia publicznych toalet oraz pomieszczeń sanitarnych. Ich zainstalowanie pozwala na uzyskanie większej prywatności użytkowników oraz pozytywnie wpływa na komfort korzystania z wyposażonej w nie toalety. Kabiny sanitarne z drzwiami, aby prawidłowo spełniały swoją funkcję, muszą być odpowiednio dopasowane. Jak o to zadbać?

Dopasowanie kabin sanitarnych z drzwiami

Kabiny sanitarne z drzwiami zbudowane są z trwałych oraz odpornych na wodę i wilgoć płyt HPL. Ich zabudowa składa się z płyt zamocowanych do ścian oraz podłóg oraz zamontowanych między nimi drzwi wyposażonych w zamek. Taka zabudowa sprawia, że kabiny sanitarne z drzwiami posiadają wolną przestrzeń zarówno u góry, jak i u dołu. Otwarta konstrukcja pozwala na wymianę powietrza oraz ułatwia kontrolowanie, czy we wnętrzu kabiny ktoś aktualnie przebywa, czy też jest ona wolna. Kabiny sanitarne z drzwiami powinny być idealnie dopasowane do rozmiarów pomieszczenia oraz pełnionej przez nie funkcji. Ich zaletą jest możliwość wykonania zabudowy na zamówienie, co pozwala na dostosowanie ich wielkości oraz konstrukcji do wymogów poszczególnych pomieszczeń, w których się one znajdą. Ponadto, kabiny sanitarne przeznaczone do użytkowania w miejscach publicznych muszą także spełniać określone przepisami prawnymi normy, wśród których znajdziemy także szczegółowe wymagania odnośnie do ich wymiarów. Takie kabiny znajdziemy przykładowo w ofercie firmy Sanipol.

Kabiny sanitarne z drzwiami i ich rodzaje

Wyróżniamy kilka rodzajów kabin sanitarnych wyposażonych w praktyczne i funkcjonalne drzwi. W ich skład wchodzą kabiny WC, które umieszcza się m.in. w toaletach publicznych i które pozwalają komfortowo skorzystać z dostępnej w ich wnętrzu toalety. Innym rodzajem kabin sanitarnych z drzwiami są kabiny przeznaczone do użytkowania w przebieralniach. Spotkać je możemy m.in. na basenach, siłowniach oraz innych miejscach, których użytkownicy wcześniej muszą się przebrać. Kolejnym wartym wspomnienia rodzajem kabin sanitarnych posiadających zamykane drzwi są kabiny prysznicowe, w których wnętrzu użytkownicy mogą wziąć szybki prysznic oraz odświeżyć się przed opuszczeniem obiektu. Takie kabiny dostępne są najczęściej w obiektach sportowych, w szpitalach oraz na basenach. Zabudowy kabin sanitarnych z drzwiami wykonuje się z odpornego na wilgoć oraz uszkodzenia laminatu HPL, który gwarantuje im wysoką trwałość oraz atrakcyjny wygląd przez długi czas.

Przeczytaj także