Lamele – co warto wiedzieć ?

Lamele ścienne charakteryzują się prostym montażem przy użyciu kleju. Wykonane z płyt MDF są rozwiązaniem długotrwałym, dzięki czemu można przez lata cieszyć się ich widokiem, a co ważniejsze to występują one w kilku kolorach, co daje wydźwięk dla kreatywności w wystroju mieszkania.

Do najczęściej wybieranych kolorów można zaliczyć kolor biały i odcienie dębu. Gdy wybierzemy kolor należy zwrócić uwagę na popularne typy lameli:

* Slim: szerokość: 19 mm, głębokość: 19 mm.
* Standard: szerokość: 25 mm, głębokość: 30 mm.
* Szerokie: szerokość: 50 mm, głębokość: 22 mm.

Dla osób pragnących wyciszenia ważną funkcją lameli jest ich akustyczność. Do tego ich walory estetyczne warto wykorzystać w korytarzu lub przedpokoju. Do takich zastosowań łatwo dobrać długość lameli. W zależności od zastosowania popularne długości to:

* Długość 65 cm: np. mozaika
* Długość 200 cm: lamele na ścianie tv
* Długość 275 cm: standardowa długość do zastosowania niemal w każdym wnętrzu

Lamele wykonane są z wysokiej jakości MDF pokrytej okleiną drewnopodobną co stanowi doskonała imitację drewna. Lamele drewniane pionowe pomagają nadać wnętrzu profesjonalnego wyglądu i doskonale sprawdzą się w pokojach konferencyjnych lub przeznaczonych właśnie do pracy kreatywnej, nie tylko ze względu na ich estetykę, ale również ze względu na ich właściwości wyciszające. To są właśnie charakterystyczne ich cechy:

* Stanowią element dekoracyjny
* Poprawiają akustykę w pomieszczeniu

Wracając do miejsc ich wykorzystania należy wyróżnić:

* Zarówno obiekty mieszkalne jak i biurowe
* Małe powierzchnie do których dekoracji są wykorzystywane Lamele Slim. Lamele mogą być montowane w formie dekoracji ściennej.
* Relaksując się przed telewizorem lubimy gdy pole naszego widzenia jest otoczone ciekawym wystrojem. Tutaj lamele sprawdzą się doskonale.

zdj. manufakturarzeczy.pl
zdj. manufakturarzeczy.pl

Ponadto odpowiednie lamele ścienne pozwalają odświeżyć biuro oraz co ważne dzięki lamelom można podzielić niektóre pomieszczenia na mniejsze oddzielając przykładowo kuchnię od korytarza czemu służy specjalna ścianka działowa z lameli Podczas zakładania lameli ważna czynnością jest uwzględnienie ich długości, gdzie w zależności od szerokości lameli, zalecana odległość między lamelami wynosi od 2 do 3 cm.

Czesto skupiamy uwagę na naszym salonie. W nim bowiem się relaksujemy i spędzamy sporo czasu każdego dnia. Czy lamele będą pasować? Tak!. Do salonu w zasadzie każde lamele będą pasować. Wystarczy dobrać odpowiedni kolor oraz wymiary – szersze będą pasować do większych pomieszczeń.

Ostatnia chyba najważniejsza kwestia to jaki jest koszt takiego wystroju:

Na stronie https://manufakturarzeczy.pl/lamele znaleźć można lamele dekoracyjne dostępne w kilku odmianach i kolorach co pozwoli na wystrój mieszkania czy biura wedle własnych potrzeb, a czy lamele są drogie?

  • Lamele Slim 275 cm – 25 zł / szt.
  • Lamele Standard 275 cm – 30,00 zł /szt
  • Lamele Szerokie 275 cm – 40,00 zł /szt.

Pytanie jest jaka jest cena naszego dobrego samopoczucia. Ładnie wystrojone wnętrze jest także elementem wpływającym na nasze samopoczucie, a ono z kolei wpływa na jakość naszego życia.

Przeczytaj także