Regały do magazynu

Jak odpowiednio przechowywać i magazynować towary? Czym powinny wyróżniać się dobrej jakości regały do składowania produktów? Zachęcamy do lektury artykułu w tym temacie!

Każda firma handlowo-usługowa boryka się z problemem magazynowania najróżniejszych produktów i materiałów. W najlżejszym przypadku są to segregatory z niezbędnymi dokumentami, w najcięższym specjalistyczne urządzenia o nietypowych kształtach i przeznaczeniu.

Regały magazynowe – czym powinny się charakteryzować

 Ich głównym przeznaczeniem jest odpowiednie przechowywanie i magazynowanie, a jako że mogą mieć różne gabaryty i ciężar, regały do magazynu muszą być przede wszystkim wytrzymałe, funkcjonalne i stabilne. Niezwykle ważnym komponentem jest więc materiał, z jakiego zostały wykonane. Te wykonane z wysokiej jakości blach dwustronne ocynkowane, a dodatkowo pokryte protektorem cynkowym dla lepszego zabezpieczenia, dostosowane są do przechowywania produktów o różnych gabarytach, a ich udźwig ściśle dostosowany do ich ciężaru. W przypadku bardzo ciężkich materiałów wzmacniane są dodatkowym systemem wspierającym. Regały magazynowe stalowe wykonane są z najwyższej jakości stopów, są więc również odporne na działanie podwyższonych i niskich temperatur, a także na czynniki powodujące korozję atmosferyczną i chemiczną.

Dowolna konfiguracja regałów magazynowych

To oczywiste, że przestrzenie magazynowe są różne. Dlatego regały przeznaczone do przechowywania mogą być konfigurowane w dowolny sposób. Zawsze jest to realizowane zgodnie z indywidualnym zamówieniem. Szerokość, wysokość, długość czy głębokość – te parametry są kluczowe dla rodzaju materiałów, które będą w nich przechowywane. Regały do magazynu nie są także trudne do montażu. Bezśrubowy montaż odbywa się to bez pomocy specjalistycznych urządzeń. Dodatkowe akcesoria jak podziałki, półki, szuflady czy separatory sprawiają, że są jeszcze bardziej wygodne i funkcjonalne. Można je także dobrać ściśle wedle przeznaczenia, np. regały półkowe, paletowe, do archiwum, biura czy sklepu.

Przeznaczenie regałów magazynowych

Wysoka jakość materiałów, wytrzymałość, solidność, prosty montaż i możliwość dowolnej konfiguracji sprawiają, że regały do magazynu mogą mieć bardzo różnorodne zastosowanie. Sprawdzą się w biurach czy archiwach do przechowywania dokumentów, w punktach usługowych zapewnią miejsce różnorodnym towarom i urządzeniom, w sklepach zostaną zapełnione sprzedawanym towarem, a w firmowych magazynach odpowiednio wyeksponują wszystkie produkty. Regały magazynowe polecanego przez nas producenta https://www.abrack.pl sprawdzą się wszędzie tam, gdzie trzeba wygodnie i funkcjonalnie przechowywać towary. Postaw na wysoką jakość i wytrzymałość regałów!

Przeczytaj także