Wybieramy baterię wannową w niskim budżecie!

Wiele osób traktuje łazienkę jako typową strefę relaksu, odpoczynku. Z tego względu tak ważny jest odpowiedni dobór wygodnej i funkcjonalnej wanny oraz baterii. Tak naprawdę bateria wannowa, która jest optymalnie dobrana nie tylko dobrze swoją funkcję, ale i jest dekoracją wnętrza oraz przyczynia się do zmniejszenia zużycia wody. W dzisiejszym wpisie chcemy przybliżyć baterie wannowe, które pomimo niskiej ceny cechuje wysoka jakość wykonania.

Dobra bateria wannowa – czyli jaka?

Na rynku znajduje się wiele modeli baterii wannowych – zobacz sklep https://www.lazienkiabc.pl/Baterie-wannowe-c157. Na pierwszy rzut oka wiele z nich wygląda podobnie, jednak porównując parametry techniczne okazać się może, że baterie te mogą znacznie różnić się funkcjonalnością, technologiami, materiałem, z jakiego zostały wykonane.

Wybierając baterię wannową należy zwrócić uwagę nie tylko na jej estetykę, ale także i parametry pracy, które przekładają się na komfort użytkowania. Dobra bateria powinna być wyposażona w ceramiczną głowicę, która to będzie gwarantem jej długiej i bezawaryjnej pracy. Poza tym dobrze, jeśli bateria do wanny posiada funkcje pozwalające zmniejszyć zużycie wody, podczas normalnego użytkowania. Mogą to być perlatory znajdujące się na końcu wylewki lub różnego typu ograniczniki przepływu.

Dobrym rozwiązaniem jest też termostat. Termostat w sprawdzą się nie tylko jako element zwiększający komfort użytkowania baterii, ale także i wtedy, gdy z łazienki samodzielnie korzystają małe dzieci czy osoby starsze. Jest to bowiem zabezpieczenie przed przypadkowym poparzeniem zbyt gorącą wodą.

Istotny jest także materiał wykonania baterii. Najkorzystniej jeśli jej korpus jest wykonany z mosiądzu. Materiał ten nie koroduje, a także jest trwały i odporny na wiele negatywnych czynników. Poza tym mosiądz posiada właściwości antyseptyczne, dzięki czemu zwiększa bezpieczeństwo podczas korzystania z kąpieli w wannie.

zdj. lazienkiabc.pl
zdj. lazienkiabc.pl

Baterie wannowe, których firm są najlepsze?

Jest wiele firm, które w swojej ofercie posiadają baterie wannowe wysokiej jakości. Nie wszystkie jednak możemy zaliczyć do tych tańszych.

Z pewnością jednak modelami, które zasługują na wyróżnienie są baterie wannowe Deante. Produkty tego polskiego producenta wykonywane są z wysokojakościowych materiałów i zawsze z dbałością o każdy detal wykończenia. Przykładem jest bateria wannowa Deante BORO, która kosztuje około 250 złotych. Model ten został wyposażony w ceramiczną głowicę oraz funkcję napowietrzania wypływającej wody.

Do modeli, które także znajdują się w przystępnych cenach zaliczyć można baterie wannowe Besco, Cersanit czy Kohlman. Ze względu na dużą różnorodność stylistyczną, z łatwością wybrać można baterię, która będzie pasowała do łazienek nowoczesnych, minimalistycznych, retro, utrzymanych w stylistyce skandynawskiej i loftowej.

W ofercie wymienionych producentów znajdują się nie tylko baterie wannowe chromowane, ale także w kolorach: czarnym, złotym, białym, miedzi szczotkowanej. Poszczególne modele różnią się nie tylko kolorem czy parametrami technicznymi, ale także i sposobem montażu.

 

Przeczytaj także