5 powodów, dla których lepiej wypożyczyć sprzęt budowlany, niż go kupować

Prowadzenie biznesu wymaga dużej elastyczności i umiejętności radzenia sobie w nawet najbardziej niesprzyjających warunkach. Szczególnie dotyczy, to branży budowlanej, która od dłuższego czasu znajduje się w poważnym „dołku”. Jak więc radzić sobie z przeciwnościami?

Mniejsze wpływy finansowe, związane z brakiem dużej ilości zleceń, są dość mocno odczuwane przez przedsiębiorstwa budowlane. Nie mogą one, chociażby inwestować w swój rozwój, poprzez kupno nowych i nowocześniejszych maszyn. Życie podsuwa nam jednak różne rozwiązania, z których warto korzystać. Z myślą o firmach, które nie są w stanie ponieść kosztów zakupu nowych urządzeń i narzędzi powstały wypożyczalnie sprzętu. Co stanowi o przewadze dzierżawy przyrządów nad ich zakupem?

1. Koszty zakupu i zbycia

… a właściwie ich brak. Wypożyczając sprzęt, nie ponosimy ogromnych wydatków związanych z jego zakupem. Dodatkowo rozwiązuje się problem dotyczący tzw. zbycia urządzeń (ogłoszenia, przetarg), co pozwala nam na zaoszczędzenie nie tylko pieniędzy, ale i czasu.

2.  Potencjał

Słowo klucz. Firmy zajmujące się wypożyczaniem sprzętu świadczą kompleksową ofertę. Dzięki temu podmioty budowlane mogą racjonalnie dobierać specjalistyczne maszyny do aktualnie wykonywanych prac. Korzystanie wyłącznie z potrzebnych urządzeń pozwala zaoszczędzić środki, które mogą zostać przeznaczone na inne cele.

3. Zapasy i koszty magazynowania

Zminimalizowany zostaje majątek trwały firmy, dzięki czemu odchodzą koszty magazynowania sprzętów. Ograniczenie zapasów firmy to oszczędność w postaci braku utrzymania budynków, placów oraz terenów strzeżonych, na których znajdują się maszyny budowlane. 

4. Pozyskanie sprzętu

Korzystanie z wypożyczalni sprzętów jest bardzo łatwe oraz co najważniejsze błyskawiczne. To właśnie szybkie pozyskanie potrzebnych urządzeń sprawia, iż wynajmowanie maszyn góruje nad ich zakupem. Firma taka jak Ramirent posiada oddziały w całej Polsce, co skutecznie skraca czas zawarcia umowy.

5. Płynność wykonywania prac

Nie ma nic gorszego dla firmy niż przestoje w pracy. Dlatego przedsiębiorstwa korzystające z usług wypożyczalni mogą liczyć na profesjonalną opiekę w postaci doradztwa oraz nadzoru technicznego. Pozwala to uniknąć awarii i problemów ze sprzętem podczas prac budowlanych.

Powyżej wymienione powody przemawiają za tym, aby zmieniać model funkcjonowania firm budowlanych. Wynajem sprzętu, prowadzony choćby przez firmę http://www.ramirent.pl, jest w stanie przynieść wiele korzyści dla przedsiębiorstw z sektoru budowlanego.

Przeczytaj także