Odzież robocza dla górników

Do pracy w kopalni wymagana jest silna psychika i określona sprawność fizyczna. Oprócz odpowiednich cech charakteru górnicy potrzebują odzieży roboczej o najwyższej jakości, dzięki której sprostają zadaniom nawet w najbardziej uciążliwych warunkach. Elastyczne spodnie, kurtki i jednoczęściowy kombinezon to najczęściej wybierane artykuły bhpdo pracy w kopalni. Sprawdzają się w pracy w ciemnościach i wilgoci, zapewniając przez wiele godzin cenny komfort i ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

Odzież dla górników nowej generacji
W pracy pod ziemią najlepiej sprawdzi się odzież bhp w postaci jednoczęściowego kombinezonu. Wygodny i dostosowany krój nie ogranicza ruchów. Wodoodporna tkanina chroni przed przemakaniem i marznięciem pracownika. Największą jego zaletą jest materiał odblaskowy. Zapewnia to dobrą widoczność, która stanowi podstawę bezpieczeństwa dla górników wykonujących swoje codzienne zadania w całkowitych ciemnościach. Skład materiału to nylon i bawełna.


Materiał odzieży roboczej dla górników jest:
– trudnopalny
– wodoodporny
– lekki i oddychający
– nietoksyczny i bezwonny
– odblaskowy


Odzież robocza, która zapewnia komfort pracy
Odzież robocza spełnia europejskie i amerykańskie standardy jakości. Projektują ją profesjonaliści znający potrzeby i trudne warunki pracy górników. Kombinezony, kurtki i regulowane w pasie spodnie szyte są z przewiewnego i lekkiego materiału. Daje to poczucie świeżości i cennego komfortu nawet przez wiele godzin ciężkiej pracy. Nowa generacja tkaniny wzmocnionej przez specjalne szwy zapewnia niezawodną trwałość oraz chroni górnika przed skaleczeniem i skutecznie amortyzuje uderzenia. Niezastąpionymi elementami składającymi się na odzież roboczą gór są: antypoślizgowe buty, rękawice i kask.


Cechy odzieży roboczej dla górników:
– prosty i przemyślany krój
– praktyczne kieszenie na narzędzia, telefon komórkowy i identyfikator
– duża ilość elementów odblaskowych zwiększa szanse widzenia w ciemnościach
– trwałość i odporność na ścieranie
– doskonała elastyczność, co zapewnia swobodę ruchu
– wzmocnione szwy chronią przed rozdarciem materiału


Rękawice – niezastąpiony dodatek
Ręce górników w czasie pracy pod ziemią potrzebują specjalnej ochrony. Dlatego materiał stosowany do ich produkcji jest oddychający i odporny na przetarcia. Brak szwów zapewnia idealny komfort szczególnie dla wrażliwych na odciski opuszek palców. Wewnętrzna warstwa wypełniona pianką nitrylową daje gwarancję precyzyjnego trzymania narzędzi nawet w kontakcie z wodą.

Przeczytaj także