Cegła ręcznie formowana

Materiały wykończeniowe w postaci cegły są obecnie na topie. Cegła jest materiałem, który nadaje charakteru zarówno nowoczesnym jak i tradycyjnym wnętrzom domów i mieszkań. Cegła ręcznie formowana jest materiałem, który zawiera przemyślane i zaprojektowane delikatne niedoskonałości. Wykończenie wnętrz cegłą ręczne formowaną jest niepowtarzalne. Zapraszam do poczytana o szczegółach dotyczących tego rodzaju cegły.

Decydując się na budowę własnego domu, musimy pamiętać o tym, że jednym z najważniejszych wyborów, przed jakim staniemy, jest dobranie odpowiedniego rodzaju materiałów, z jakich zostanie on wykonany. Ważne są zarówno ich parametry techniczne, jak i ich atrakcyjny wygląd.

W ostatnich latach coraz popularniejsza staje się w naszym kraju cegła ręcznie formowana, która łączy obie te cechy i od lat jest stałym elementem architektury holenderskiej. Warto dowiedzieć się więcej na jej temat, gdyż może ona okazać się surowcem idealnym do stworzenia oryginalnego wykończenia budynku.

Co oznacza zwrot “ręcznie formowana” w przypadku cegły?

Oczywiście nie możemy ulegać złudzeniom. Nazwa “cegła ręcznie formowana” nie oznacza, że każda, pojedyncza cegła, została uformowania przez człowieka. Choć rzeczywiście, dawniej produkowało się je w ten sposób, teraz proces ten jest w pełni zmechanizowany. Jednakże dzięki technologii, w jakiej produkowane są takie cegły, mają one atrakcyjny, nieregularny kształt. Z pewnością, dom zbudowany z takich cegieł, będzie wyglądał o wiele bardziej atrakcyjnie, niż w przypadku użycia tradycyjnego surowca. Można powiedzieć, że cegła ręcznie formowana wpisuje się w trend wzornictwa vintage, gdyż wygląda tak, jak gdyby czas odcisnął już na niej swoje piętno.

Wytrzymałość cegły ręcznie formowanej

Wiele osób obawiać się może, że tego rodzaju cegła posiada gorsze parametry techniczne, niż cegły tradycyjne. Nie ma się jednak czego obawiać. Np. w przypadku cegły ręcznie formowanej oferowanej przez Feldhaus, ich wytrzymałość na ściskanie wynosi powyżej 44 N/mm2. Również absorbcja wody nie jest duża i wynosi zaledwie 4%. Dodatkowym atutem tego rodzaju cegieł jest to, że nawet jeśli ulegną one uszkodzeniu podczas murowania, to nadal mogą być one wykorzystane, gdyż przecież każda z nich wygląda jakby była już lekko nadwyrężona przez upływ czasu.

Co poza cegłami?

Oprócz cegieł, w podobnej technologii wytwarza się również płytki dekoracyjne. Zatem, jeśli zdecydujemy się udekorować już stojące ściany, nie musimy rezygnować ze stylu vintage, gdyż możemy nadać im odpowiedni wygląd poprzez zdecydowanie się na płytki ręcznie formowane. Więcej na temat takich płytek dowiedzieć się można pod adresem : www.feldhaus.pl/kolekcja-sintra-plytki-recznie-formowane/

Przeczytaj także