Czy 18 metrów kwadratowych to dużo? Oczywiście na takiej powierzchni trudno się mieszka. Jednak dla samych roślin jest to wystarczająco dużo. Zwłaszcza, że mowa tu o powierzchni użytkowej szklarni poliwęglanowej 3x6, która - z definicji - ma zapewnić optymalne warunki wzrostu różnym roślinom. Co warto o niej wiedzieć?

 

Tunel ogrodowy 3x6 - czy to dużo, czy to mało?

Z punktu "widzenia" roślin, szklarnia o wymiarach 3x6 m to dość dużo. Należy jednak pamiętać, że dla osoby organizującej przestrzeń na swej działce, powierzchnia ta nie jest żadnym problemem. Wystarczy już niewielki kawałek wolnego gruntu, by postawić tunel, który - dzięki technologii poliwęglanowej - jest niezwykle stabilny i bezpieczny dla roślin.

W ten sposób nie tylko można hodować rośliny w okresie letnim, ale też zapewnić im optymalne warunki wzrostu w trakcie wiosny i jesieni. Co więcej - jeśli infrastruktura szklarni na to pozwala, można ją doposażyć w specjalny system grzewczy, który wydłuży okres wegetacji na cały rok.

Szklarnia ogrodowa 3x6 z poliwęglanu komorowego w konstrukcji stalowej - https://sklep.arlengroup.pl/szklarnie-3x6

 

Nie tylko rozmiar ma znaczenie...

Istotną kwestią pozostaje również grubość zastosowanego do produkcji szklarni poliwęglanu. Najczęściej mowa tu o płytach o grubości 4 - 6 mm, które są wykonane w technologii komorowej. Dzięki temu doskonale radzą sobie one z silnymi oddziaływaniami zewnętrznymi, głównie w postaci deszczu, śniegu, gradu i silnego wiatru. Należy też podkreślić, że poliwęglanowa szklarnia 3x6 zapewnia maksymalną ochronę przed promieniowaniem UV, gwarantując jednocześnie roślinom optymalne warunki grzewcze.

 

Stelaż - kościec systemu szklarni

O wyjątkowości szklarni 3x6 decyduje nie tylko sam poliwęglan, ale też struktura, na której został on podparty. Mowa tu oczywiście o trwałym i solidnym stelażu, który - najczęściej - wykonany jest ze stali nierdzewnej. Dzięki temu konstrukcja szklarni jest nie tylko trwała i stabilna, ale też niezwykle lekka. Oznacza to, że jej posiadacz może ją (w zależności od potrzeb) szybko złożyć i rozłożyć. Poza tym struktura tak zaprojektowanej szklarni nie obciąża gruntu!

 

Inwestycja w przyszłość

Na specjalną uwagę zasługuje wyjątkowa cecha szklarni 3x6 m, którą jest... możliwość jej rozbudowywania o kolejne, dodatkowe moduły. Kupując szklarnię, nie trzeba od razu "deklarować się" jaki ma być jej finalny rozmiar. Jeśli potrzeby użytkownika szklarni i jego rodziny wzrosną, można do niej dokupić kolejne moduły.

Podsumowując, szklarnia ogrodowa 3x6 metrów to funkcjonalna konstrukcja ogrodowa, która zapewnia roślinom maksymalny poziom ochrony przez niegościnnymi zjawiskami pogodowymi. Co więcej - dzięki specjalnej konstrukcji - jest ona łatwa w montażu i demontażu.