Szklarnie 3×6 metrów – poliwęglanowa ochrona dla roślin

Czy 18 metrów kwadratowych to dużo? Oczywiście na takiej powierzchni trudno się mieszka. Jednak dla samych roślin jest to wystarczająco dużo. Zwłaszcza, że mowa tu o powierzchni użytkowej szklarni poliwęglanowej 3×6, która – z definicji – ma zapewnić optymalne warunki wzrostu różnym roślinom. Co warto o niej wiedzieć?

Tunel ogrodowy 3×6 – czy to dużo, czy to mało?

Z punktu “widzenia” roślin, szklarnia o wymiarach 3×6 m to dość dużo. Należy jednak pamiętać, że dla osoby organizującej przestrzeń na swej działce, powierzchnia ta nie jest żadnym problemem. Wystarczy już niewielki kawałek wolnego gruntu, by postawić tunel, który – dzięki technologii poliwęglanowej – jest niezwykle stabilny i bezpieczny dla roślin.

W ten sposób nie tylko można hodować rośliny w okresie letnim, ale też zapewnić im optymalne warunki wzrostu w trakcie wiosny i jesieni. Co więcej – jeśli infrastruktura szklarni na to pozwala, można ją doposażyć w specjalny system grzewczy, który wydłuży okres wegetacji na cały rok.

Załącznik:
szklarnia-dacznaja-trioszka.jpg

Szklarnia ogrodowa 3×6 z poliwęglanu komorowego w konstrukcji stalowej – https://sklep.arlengroup.pl/szklarnie-3×6

Nie tylko rozmiar ma znaczenie…

Istotną kwestią pozostaje również grubość zastosowanego do produkcji szklarni poliwęglanu. Najczęściej mowa tu o płytach o grubości 4 – 6 mm, które są wykonane w technologii komorowej. Dzięki temu doskonale radzą sobie one z silnymi oddziaływaniami zewnętrznymi, głównie w postaci deszczu, śniegu, gradu i silnego wiatru. Należy też podkreślić, że poliwęglanowa szklarnia 3×6 zapewnia maksymalną ochronę przed promieniowaniem UV, gwarantując jednocześnie roślinom optymalne warunki grzewcze.

Stelaż – kościec systemu szklarni

O wyjątkowości szklarni 3×6 decyduje nie tylko sam poliwęglan, ale też struktura, na której został on podparty. Mowa tu oczywiście o trwałym i solidnym stelażu, który – najczęściej – wykonany jest ze stali nierdzewnej. Dzięki temu konstrukcja szklarni jest nie tylko trwała i stabilna, ale też niezwykle lekka. Oznacza to, że jej posiadacz może ją (w zależności od potrzeb) szybko złożyć i rozłożyć. Poza tym struktura tak zaprojektowanej szklarni nie obciąża gruntu!

Inwestycja w przyszłość

Na specjalną uwagę zasługuje wyjątkowa cecha szklarni 3×6 m, którą jest… możliwość jej rozbudowywania o kolejne, dodatkowe moduły. Kupując szklarnię, nie trzeba od razu “deklarować się” jaki ma być jej finalny rozmiar. Jeśli potrzeby użytkownika szklarni i jego rodziny wzrosną, można do niej dokupić kolejne moduły.

Podsumowując, szklarnia ogrodowa 3×6 metrów to funkcjonalna konstrukcja ogrodowa, która zapewnia roślinom maksymalny poziom ochrony przez niegościnnymi zjawiskami pogodowymi. Co więcej – dzięki specjalnej konstrukcji – jest ona łatwa w montażu i demontażu.

Przeczytaj także