Lokalizacja

Pruszcz Park zlokalizowany jest w atrakcyjnej części miasta, w której znajdziemy szkoły, przedszkola, liczne sklepy usługowe czy miejsca kultury jak i tereny zielone. Kompleks budowany jest przy zbiegu ulic Raciborskiego i Cichej. Do dyspozycji mieszkańców będzie rozbudowana sieć komunikacji miejskiej, która zapewni możliwość łatwego poruszania się po mieście oraz łatwego dojazdu do Trójmiasta. Z osiedla mieszkańcy będą mieli łatwy dojazd do autostrady i obwodnicy, co ułatwi podróże do pracy czy szkoły również prywatnymi środkami transportu.

 

Mieszkania

Lokale zostały zaprojektowane tak, by mieszkańcy mogli korzystać z funkcjonalnych i nowoczesnych rozwiązań. W niektórych mieszkaniach możliwe będzie wydzielenie osobnej kuchni. Lokale będą również posiadały miejsca, które mieszkańcy będą mogli przekształcić w dodatkową toaletę, pomieszczenie gospodarcze czy garderobę.

Mieszkania na parterze zyskają dostęp do prywatnych ogródków, co sprzyjać będzie wspólnemu relaksowi na świeżym powietrzu, zaś część mieszkań zlokalizowanych na I piętrze zyska dostęp do zielonych tarasów!

 

 

Natura blisko człowieka

Jednym z głównych założeń nowego kompleksu jest otoczenie człowieka naturą, co zauważyć można na wizualizacjach – wokół budynków powstaną zielone skwery pełne roślinności oraz elementów małej architektury. Będzie to idealne miejsce do odpoczynku, relaksu i regeneracji. Zieleń pojawi się również we wnętrzach, gdzie zobaczymy ją w dekoracji przestrzeni wspólnych. Dużo roślinności z pewnością podniesie atrakcyjność kompleksu, sprawi też, że mieszkańcy będą mogli wypoczywać w prawdziwie naturalnym otoczeniu. Pruszcz Park gwarantuje wszystkie zalety mieszkania w parku, oferując jednocześnie dostęp do infrastruktury miejskiej.

 

Inne udogodnienia

Na mieszkańców czekają również inne udogodnienia, między innymi będą to dwa place zabaw, które zapewnią miejsce do rozrywki i rozwoju dla najmłodszych mieszkańców kompleksu.

 

 

Na osiedlu zobaczymy również rozwiązania, które mają na celu ochronę środowiska - przykładem może być system oświetlenia LED uruchamiany czujnikami ruchu. Hala garażowa przystosowana zostanie dla samochodów z instalacją LPG, dostępne będą również miejsca z przyłączem do ładowania samochodów elektrycznych. Pruszcz Park ma być osiedlem zielonym nie tylko z nazwy, co oczywiście warto pochwalić.

Pruszcz Park jest przejawem nowoczesnego myślenia o budownictwie w Polsce. Być może sam Pruszcz Gdański zyska dzięki temu kolejnych, zadowolonych mieszkańców.