Zakup domu – na co zwrócić uwagę?

Wygodny dom lub mieszkanie to marzenie wielu osób. Każdy ma swoje indywidualne potrzeby, jednak wszyscy szczególną uwagę przywiązujemy do kilku podstawowych kwestii, takich jak ustawność, metraż, okolica. Warto również przemyśleć, czy wolimy kupić nieruchomość z rynku wtórnego, czy pierwotnego.

Dom od dewelopera czy z rynku wtórnego – co się bardziej opłaca?

Zakup nowego domu może na pierwszy rzut oka wydawać się bardziej kosztowny, ma jednak wiele zalet, które w dalszej perspektywie mogą nam przynieść wiele korzyści, również finansowych.

Deweloperzy wykorzystują najnowsze technologie. Dobre ocieplenie budynku i nowoczesne systemy grzewcze gwarantują dużo niższe koszty związane z ogrzewaniem czy klimatyzacją. Zapewnia to komfortową temperaturę o każdej porze roku, przy niewielkich opłatach miesięcznych.

Wybierając dewelopera z wieloletnim doświadczeniem, nie kupujemy kota w worku. Wszystkie instalacje są nowe, wobec czego nie zaskoczą nas żadne nieprzewidziane koszty naprawy, z którymi musimy się liczyć w przypadku starszych nieruchomości. Deweloper oddaje nam do użytku całkiem nowy, wykończony budynek, za którego jakość poręczył własną marką. Ponadto nowe domy objęte są rękojmią, która ubezpiecza nas na okres pięciu lat od zakupu. Nie ponosimy również kosztów podatku od czynności cywilnoprawnych.

Domy na nowych osiedlach cieszą się dużą popularnością, łatwiej więc będzie znaleźć potencjalnych najemców lub sprzedać nieruchomość w razie przeprowadzki.

Nowy dom – zalety

Kupując dom w stanie deweloperskim, zapewniamy sobie czyste płótno, na którym możemy stworzyć, co tylko chcemy, bez konieczności demontażu pozostałości po poprzednich właścicielach. Spodoba się nie tylko fanom nowoczesnego designu. W związku z dużym popytem zdarza się, że decyzję o zakupie podejmujemy jeszcze przed rozpoczęciem budowy lub na bardzo wczesnym jej etapie. Daje to możliwość wprowadzenia zmian w projekcie, takich jak przesunięcie ścian czy drzwi, dzięki czemu późniejsze prace wykończeniowe będą tańsze i mniej czasochłonne.

Na terenie województwa pomorskiego, godny polecenia jest deweloper KRJ, posiadający ponad 15-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości. Oferuje wysoki standard domów w dogodnych lokalizacjach. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom architektonicznym i wysokiej dbałości o detale, inwestycje KRJ spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Po więcej informacji kliknij tutaj: http://www.krj.pl/.

Przeczytaj także