Akcesoria do basenu- w co warto zainwestować przed letnim sezonem?

Sezon na beztroskie zabawy w przydomowym basenem zbliża się wielkimi krokami. Jeśli pogoda dopisze, już wiosną wiele osób będzie mogło skorzystać z pierwszych kąpieli. Jednak zanim to nastąpi, z pewnością warto przygotować basen do kolejnego sezonu, dbając zarówno o jego stan, jak i wyposażenie, a także dodatkowe elementy, które uczynią relaks w wodzie jeszcze przyjemniejszym. Zatem jeśli myślisz o przygotowaniach do letniego sezonu w basenie, nie zapomnij o kilku kluczowych kwestiach. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Filtry i nowa dysza basenowa

Przedsezonowy remont basenu, czy po prostu prace porządkowe w przydomowym basenie warto rozpocząć od wyczyszczenia niecki, zarówno dna, jak i ścian. W tym celu warto sięgnąć po specjalistyczne żele do czyszczenia oraz preparaty zasadowe, które pozwalają sprawnie usunąć brud, kurz, tłuste osady i sadzę. Dedykowane preparaty będą bezpieczne zarówno dla mozaiki, kafelek, jak i folii basenowej.

Kolejne elementy wymagające naszej uwagi to filtry oraz dysze basenowe. Te pierwsze należy dokładnie wyczyścić lub wymienić na nowe. Filtry piaskowe będą wymagały dodatkowej dezynfekcji. Może również okazać się, że konieczna jest nowa dysza basenowa (do małego basenu montujemy minimum dwie dysze – w ścianach lub na dnie). To rozwiązanie odpowiada za prawidłowy obieg wody w basenie i pomaga w optymalizacji filtracji, stąd też stanowi niezbędne wyposażenie basenu.

Na koniec woda. Napełniając basen warto pamiętać o środku przeciwosadowym zapobiegającym osadzaniu się związków wapnia i magnezu w formie kamienia, oraz o środkach przeciwko glonom. Tutaj koniecznie musimy zadbać także o właściwe pH wody. Optymalne wynosi 7,2 – 7,4. W tym przypadku z pomocą przyjdą nam specjalistyczne preparaty dedykowane regulacji pH wody.

Drabinka basenowa

Na okres zimy zapewne zdemontowana została drabinka basenowa, czy też inne elementy wyposażenia basenu (wylewnice, skimmer etc.) i dodatkowe wodne atrakcje. Warto zrobić przegląd tych elementów. Jeśli zostały wykonane z odpowiednich, wysokiej jakości materiałów nie powinny zardzewieć. Jeśli jednak tak się stało, konieczne będzie ich wyczyszczenia, a najlepiej wymiana. W ten sposób unikniemy ryzyka mniejszej trwałości sprzętu zajętego korozją.

Jak drabinkę basenową wybrać? Dobrym rozwiązaniem będzie sprzęt odporny na działanie wody basenowej, np. wykonany ze stali 316, i wyposażony w antypoślizgowe nakładki.

Atrakcyjne oświetlenie basenowe

Przygotowując basen na letni sezon pomyślmy o jego oświetleniu. Popularnym rozwiązaniem są tutaj m.in. lampy halogenowe, które dostarczają przyjemnego, jednostajnego strumienia świetlnego i sprawiają, że zbiornik jest właściwie oświetlony, a zatem widoczny po zmroku i bezpieczny. Inna propozycja to lampy LED (także w wersji wielokolorowej). Te tworzą niezwykle atrakcyjny efekt świetlny. Tutaj mamy do wyboru modele montowane wewnątrz zbiornika (do ścian basenu) lub lampy utrzymujące się na powierzchni wody. Oświetlenie tego typu nadaje basenowi wyjątkowy charakter, sprzyja wieczornym kąpielom i… robi naprawdę duże wrażenie na uczestnikach letniej imprezy przy basenie! Niezbędna akcesoria basenowe wysokiej jakości znaleźć można na stronie https://www.pool-design.pl/.

Przeczytaj także