Bramy przeciwpożarowe – wydzielanie stref wysokiego ryzyka

Podziemny lub dobudowany parking to w dzisiejszych czasach jeden z najważniejszych elementów każdej większej inwestycji – zarówno centrum handlowego, kina, jak i innych budynków użyteczności publicznej.

Aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo osobom korzystającym z takiego parkingu oraz budynku, z którym jest on połączony, należy umieścić w nim bramy przeciwpożarowe, które w przypadku pożaru zatrzymają rozprzestrzenianie się ognia. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom bramy przeciwpożarowe mogą zostać dostosowane do każdej przestrzeni, nawet takiej, w której jest stosunkowo niewiele wolnej przestrzeni.. Oto przegląd rozwiązań, które oferuje lider w dziedzinie produkcji oddzieleń przeciwpożarowych – firma ASSA ABLOY Mercor Doors.

Elastyczna brama rolowana – praktyczna i estetyczna

Rozwiązanie, które idealnie sprawdzi sięw przestrzeniach handlowych lub obiektach użyteczności publicznej toelastyczna brama rolowana EBR.Jej podstawową zaletą jest fakt, że nie wymaga ona dużej ilości miejsca do montażu, więc może znaleźć swoje zastosowanie nawet w miejscach, w których pozornie oddzielenie przeciwpożarowe nie powinno się zmieścić.  Kolejną jej zaletą jest fakt, że może zostać zabudowana, dzięki czemu staje się niewidoczna i nie obniża walorów estetycznych danego obiektu. Wymiary bramy dostosowywane są do wymagań i oczekiwań klienta. Działa w ten sposób, że w przypadku pożaru brama automatycznie się rozwija i wydziela strefy pożarowe.

Przeciwpożarowe bramy przesuwne – idealne do dużych przestrzeni

W garażach wielopoziomowych i halach magazynowych głównie stosowane są bramy TLB. Występują one w wersji jedno oraz dwuskrzydłowej, a także teleskopowej. Ich maksymalne wymiary wystarczają do realizacji wymagań nawet najbardziej wymagających inwestorów. Bramy TLB mogą zostać wyposażone w drzwi stalowe drzwi przejściowe ALPE, co osobom korzystającym z pomieszczenia, w którym znajduje się brama, ułatwi komunikację pieszą. Brama może zostać wykonana w wersji dymoszczelnej.

Przeciwpożarowe bramy rozwierane –  rozwiązanie wielkowymiarowe

W zależności od wielkości powierzchni budynku i jego kubatury, budynek dzielony jest na strefy pożarowe. W miejscu połączenia dwóch tychże stref może pojawić się zapotrzebowanie na duże oddzielenie przeciwpożarowe, którym może być rozwierana brama stalowa ALPE W. Jest to rozwiązanie dedykowane do stosowania w otworach o dużych wymiarach, nawet 4500 x 4500 mm. W bramach tych istnieje możliwość montażu drzwi przejściowych typu ALPE. Możliwe jest również wykonanie jej w wersji dymoszczelnej.  

Odpowiedni wybór to gwarancja bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo osób znajdujących się w budynkach jest jedną z najważniejszych kwestii, która musi zostać wzięta pod uwagę już na etapie projektowania obiektów. Osoby odpowiedzialne za ich powstawanie  powinny dołożyć wszelkich starań, i, aby zgodnie z prawem, były one właściwie zabezpieczone przed różnymi zagrożeniami, w tym przed pożarem. Komfort oraz bezpieczeństwo w budynkach zapewniają między innymi bramy przeciwpożarowe. To dzięki oddzieleniom przeciwpożarowym najwyższej jakości można bez obaw korzystać z obiektów, dodatkowo ciesząc się ich walorami wizualnymi. Cała gama produktów ASSA ABLOY Mercor Doors dostępna jest pod tym linkiem – https://www.mercordoors.com/pl/site/mercordoors/produkty/  

ASSA ABLOY Mercor Doors jest największym w Polsce i jednym z największych w Europie dostawców oddzieleń przeciwpożarowych. Kluczowe znaczenie mają dla firmy jakość, bezpieczeństwo, wiarygodność i innowacyjność. Proponowane rozwiązania posiadają liczne certyfikaty właściwych instytutów badawczych w Polsce i w Europie. ASSA ABLOY Mercor Doors posiada własne laboratorium, dzięki czemu może systematycznie prowadzić prace badawczo-rozwojowe oraz nieustannie udoskonalać swoje produkty. Firma jest częścią Grupy ASSA ABLOY, międzynarodowego lidera kompleksowych zabezpieczeń budynków, zatrudniającego ponad 47 000 pracowników, którego obroty przekraczają 7.5 miliardów EURO.

Przeczytaj także