Ceny mieszkań na Dolnym Śląsku

Dolny Śląsk jest jednym z najprężniej rozwijających się regionów w Polsce. Trudno zatem dziwić się temu, że sam tylko rynek mieszkaniowy stoi tam na bardzo wysokim poziomie – zapraszamy do zapoznania się z sytuacją panującą w największych miastach tego województwa jak Wrocław, Legnica, Wałbrzych oraz Jelenia Góra.

Wrocław – stolica Dolnego Śląska

Wrocław w pewnym sensie stanowi istną esencję całego tego regionu, bowiem również i on zalicza się do zdecydowanie najlepiej rozwijających się dużych miast w całej Polsce. Wiążą się z tym zarówno pewne wady jak i zalety. Niewątpliwą zaletą jest to, że rynek mieszkaniowy jest tu naprawdę doskonale rozwinięty, dzięki czemu możemy znaleźć całe mnóstwo interesujących ofert związanych z rynkiem wtórnym jak i nowymi mieszkaniami – nietrudno zauważyć, że właściwie nieustannie realizuje się tam wiele profesjonalnych inwestycji. Z drugiej jednak strony ceny takich rzeczy podobnie jak i w każdym innym większym mieście siłą rzeczy muszą być nieco wyższe niż w niewielkich miejscowościach. Aktualnie za metr kwadratowy w nowym wrocławskim mieszkaniu płacimy około 5 tysięcy złotych. Fakt, i tak jest to niższy koszt niż chociażby w Warszawie, ale jeśli zależy nam na dobrym mieszkaniu w atrakcyjnym punkcie miasta, to będziemy musieli liczyć się z takimi właśnie wydatkami. Z drugiej jednak strony już od kilku lat można zaobserwować wyraźny spadek takich cen, co oczywiście jest jak najbardziej pozytywnym zjawiskiem. Nie wiadomo jednak do końca, jak długo taka tendencja się utrzyma.

Ceny mieszkań w Legnicy

W innym bardzo ważnym dla tego regionu mieście, w Legnicy, sytuacja pod względem cen przedstawia się już znacznie korzystniej, choć jest to oczywiste. Dobre i nowe mieszkanie o przeciętnej powierzchni możemy tutaj kupić za około 150 tysięcy złotych, choć wiele zależy oczywiście od jego standardu i lokalizacji. Również i w tym mieście spotkamy się z bardzo dobrze rozbudowanym rynkiem mieszkaniowym. Co prawda nieco trudniej niż we Wrocławiu znaleźć tutaj jakiekolwiek wielkie, luksusowe apartamenty, ale na pewno nie brakuje najróżniejszych inwestycji związanych z mieszkaniami na naprawdę wysokim poziomie.

Wałbrzych i Jelenia Góra

Inne miasta tego regionu, takie jak Wałbrzych i Jelenia Góra, prezentują się pod tym względem dość podobnie. Wynajem niewielkiej kawalerki dla niezbyt wymagających osób może być wydatkiem rzędu około 1000-1200 złotych, ale jeśli zależy nam na kupnie nowego i nieco większego mieszkania, to będziemy musieli przygotować się na poważniejsze już wydatki. Nie zmienia to jednak faktu, że pod wieloma względami miasta ta mogą zaoferować równie dużo co chociażby Wrocław, a równocześnie same ceny są w nich o wiele niższe.

Znajdź dobre mieszkanie w Legnicy dostępne na sprzedaż na Modernbud.pl

Przeczytaj także