Czy blaszany garaż to dobre rozwiązanie?

Garaże blaszane są dobrym miejscem do przechowywania samochodów i innych przedmiotów. Swoją dobrą opinię zawdzięczają temu, że zapewniają doskonałą ochronę przed złodziejami i zniszczeniem mienia. Nazywane potocznie blaszakami, garaże metalowe to rozwiązanie dla tych, dla których ważna jest szybkość budowy i komfort codziennej eksploatacji, a przede wszystkim niskie koszty przedsięwzięcia.

Decydując się na garaż, często musimy dokonać wyboru pomiędzy wersją metalową a murowaną. W niektórych przypadkach pierwsza z nich okazuje się najlepszym rozwiązaniem. – Garaże metalowe znajdują swoje zastosowanie zwłaszcza w miastach, gdzie stawia się je w pobliżu miejsca zamieszkania. Pozwala to w dużym stopniu uniknąć codziennych okrążeń wokół osiedla celem znalezienia miejsca do zaparkowania. Często, jeżeli jesteśmy zmuszeni zostawić samochód w miejscu dalekim od mieszkania, możemy obawiać się o jego bezpieczeństwo. Posiadanie garażu pozwala nam uniknąć takich sytuacji, a więc zdecydowanie podnieść komfort życia i codziennego użytkowania pojazdu. Garaż uchroni pojazd przed działaniem warunków atmosferycznych, w dodatku jego forma pozwala na łatwe przekształcenie go w magazyn, dzięki czemu blaszaki zyskały sobie zwolenników zarówno wśród klientów prywatnych, jak i właścicieli firm – wymienia specjalista z firmy Kelmetz Mińska Mazowieckiego.

Garaże blaszane są rozwiązaniem maksymalnie funkcjonalnym i wygodnym. Decydując się na nie, unikniemy też wielu formalności związanych ze stawianiem garażu murowanego. Argumentem przemawiającym za tym wyborem mogą być również niskie koszty zakupu – blaszaki są dużo tańsze niż ich murowane odpowiedniki o tych samych parametrach, a proces budowy przebiega dużo szybciej i sprawniej. Producenci oferują dużą dowolność w kwestii rozmiarów – możemy zakupić mały garaż (do przechowywania samochodu) lub zdecydować się na większy, w którym dodatkowo zmieścimy niepotrzebne przedmioty czy narzędzia. Lekkość konstrukcji oraz forma budowy sprawia, że garaż blaszany można szybko i wygodnie przenieść. Ze względu na wyżej wymienione zalety garaże blaszane znajdują wszechstronne zastosowanie: u prywatnych właścicieli do przechowywania dobytku lub jako budynki gospodarcze, w firmach jako wszelkiego rodzaju magazyny lub na placach budowy dużych obiektów jako tymczasowe budynki budowlane.

– Niektórzy mogą mieć wątpliwości co do bezpieczeństwa, jakie zapewnia garaż z blachy. W tej kwestii mogę powiedzieć tylko o tym, jak ważną rolę pełni źródło, w którym się zaopatrujemy; dobry producent to podstawa, bo pomoże nam on wybrać idealny garaż dopasowany pod nasze potrzeby, a przede wszystkim sprzeda nam produkt stworzony z elementów wysokiej jakości, od blachy i konstrukcji po najmniejsze elementy np. zawiasy. Eksploatacja takiego garażu jest prosta i nie należy obawiać się niszczącego wpływu warunków atmosferycznych i rdzy. Firmy sprzedające najlepsze garaże dodatkowo oferują blachy pokryte farbą podkładową, która ma działanie przeciwkorozyjne i dodatkowo wydłuża wytrzymałość garażu. To wszystko czyni garaże z metalu idealnym rozwiązaniem dopasowanym do naszych czasów, w których liczy się przede wszystkim szybkość oraz jakość idąca w parze z atrakcyjną ceną – podsumowuje specjalista z Kelmet.

Przeczytaj także