Dlaczego warto zamieszkać na warszawskim Wilanowie?

Wilanów to dzielnica niezwykle zróżnicowana. Na powierzchni ponad 36 km2 mieszka już ponad 35 tys. mieszkańców. Wystarczy zwrócić uwagę na fakt, że jeszcze w 2006 r. liczba ta była o ponad połowę mniejsza (14 tys.), by zrozumieć, jak dynamicznie się rozwija. A czym Wilanów zachęca kolejnych mieszkańców?

Niewygórowane ceny

Kiedy decydujemy się na zakup mieszkania, podstawową kwestią jest oczywiście cena. Ma to szczególne znaczenie w przypadku dużych aglomeracji, gdzie każda dzielnica ma swoją specyfikę przekładającą się na kwotę, którą trzeba będzie zapłacić za metr kwadratowy własnego M. W przypadku Wilanowa ceny przy zakupie z rynku pierwotnego są zbliżone do średniej wyliczonej dla Warszawy. Średnio w stolicy trzeba zapłacić ok. 9 300 zł, a w Wilanowie – ok 9 700 zł. To ponad 3 000 zł mniej niż średnia dla Śródmieścia. Trzeba mieć tu jednak na uwadze fakt, że płacimy za mieszkanie w dzielnicy dosyć prestiżowej, chętnie odwiedzanej przez turystów przede wszystkim ze względu na pałac Jana III Sobieskiego.

Bezpieczeństwo i elegancja

Prestiż dzielnicy podnosi na pewno poziom bezpieczeństwa. W opinii mieszkańców Wilanów to najbezpieczniejsza z dzielnic stolicy. To z pewnością kwestia, na którą powinni zwrócić uwagę młodzi warszawiacy, decydujący się na zakup mieszkania i założenie własnej rodziny. Innym aspektem jest również czystość i troska mieszkańców o otoczenie, w którym żyją. Tu również Wilanów pozostawia konkurencję daleko w tyle. Nie ma drugiej tak czystej i eleganckiej dzielnicy w mieście stołecznym.  

Nowoczesne inwestycje

Na ogólne wrażenie Wilanowa jako dzielnicy zadbanej i po prostu eleganckiej, wpływają bez wątpienia nowoczesne projekty architektoniczne inwestycji deweloperskich. Powstające tu mieszkania zachwycają designem. Większość wznoszonych tu budynków to najwyżej kilkukondygnacyjne gmachy o przytulnym, willowym charakterze. Przykładem może być tutaj inwestycja Rezydencje Pałacowa. Innowacyjne rozwiązania architektoniczne i design czerpiący z tradycji – wszystko to sprawia, że mieszkańcy będą mogli cieszyć się elegancką i przytulną przestrzenią.  

Nie można się nudzić

Wilanów to dzielnica, w której wiele się dzieje. Oprócz zwiedzania zabytków czy znajdującego się tutaj Muzeum Plakatu mamy możliwość wykorzystania terenów zielonych. Latem dużą popularnością cieszą się biegnące wzdłuż Wału Zawadowskiego ścieżki rowerowe czy nadwiślańskie plaże. Łatwo stąd również wybrać się na wycieczkę za miasto. Osoby aktywnie uczestniczące w życiu kulturalnym powinny natomiast śledzić wydarzenia organizowane przez Centrum Kultury Wilanów.  

Perspektywy rozwoju                                                              

Wilanów to względnie młoda dzielnica Warszawy (przyłączona do miasta w 1951 roku), a już doceniana przez mieszkańców. Nie dziwi więc, że włodarze coraz częściej zwracają uwagę na tę dzielnicę i dążą do dalszej poprawy warunków życia mieszkańców. Przykładem może być tutaj plan budowy linii tramwajowej łączącej Wilanów i Ochotę oraz plany budowy dużej, nowoczesnej galerii handlowej. Fani przemieszczania się jednośladem mogą liczyć również na dalszą rozbudowę ścieżek rowerowych.

Przeczytaj także