Drzwi do domu – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Urządzanie własnego domu to nie tylko świetna zabawa, ale też ciężka praca. W końcu nie jest to łatwe zadanie i trzeba przemyśleć wiele kwestii. Do jednej z nich, często lekceważonej, zalicza się wybór drzwi do mieszkania. To właśnie one będą pierwszą rzeczą, którą zobaczą nasi goście, więc powinny się odpowiednio prezentować. Dlatego, zanim przejdziemy do zakupu odpowiednich drzwi, warto się do tego odpowiednio przygotować.

Wybór odpowiedniego producenta

Wiele osób mogą skusić niskie ceny mniej znanych producentów, które często można spotkać w wielkich marketach. Niestety często okazuje się, że tak mało zapłacili z konkretnego powodu. Dlatego zdecydowanie lepiej zakupić drzwi zewnętrzne u renomowanych producentów z ugruntowaną pozycją na rynku https://gerda.pl/produkt/drzwi-do-domow/. Wówczas zyskujemy pewność, że wybrany produkt z łatwością spełni swoją rolę – będzie ładny, trwały i bezpieczny. W końcu dysponują one odpowiednimi certyfikatami, a w dodatku przeszły szereg badań i atestów. MITEM jest, że takie drzwi są dużo droższe. Wielu producentów, jak np. Gerda posiada drzwi w różnych przedziałach cenowych, a o ich trwałości nie trzeba wiele mówić.

Bezpieczeństwo i drzwi antywłamaniowe

Jedną z najważniejszych funkcji drzwi wejściowych jest zapewnienie odpowiedniej ochrony. W końcu każdy chce się czuć bezpiecznie w swoich czterech ścianach. Dlatego najlepiej wybierać modele najwyższej klasy, których nie da się łatwo zniszczyć. Takie drzwi z pewnością ochronią nas przed wtargnięciem intruzów. Warto też zdecydować się na modele antywłamaniowe. Takie drzwi wyposażone są w specjalne rozwiązania i zabezpieczenia. Są one dodatkowo wzmocnione i wyposażone w antywłamaniowe wkładki. To sprawia, że można spać spokojnie i nie trzeba się martwić o swoje mienie oraz własne bezpieczeństwo.

Funkcje podnoszące komfort

Dobrze dobrane drzwi powinny też zapewnić komfort! Bardzo istotną kwestią jest wyciszenie hałasów. W końcu we własnym domu chcemy odpocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu, a dźwięki dochodzące z zewnątrz na pewno w tym nie pomogą. Na szczęście na rynku jest coraz więcej modeli o podwyższonym stopniu dźwiękochłonności. Dzięki temu nie tylko możemy w ciszy odpocząć, ale też nie musimy się martwić, że sąsiedzi usłyszą nasze rozmowy.

Drzwi powinny też zapewnić odpowiednią izolację domu. W końcu nikt nie chce być narażony na przeciągi. Dlatego należy wybierać modele, które chronią dom przed utratą ciepła i pozwalają uniknąć przeciągów. Ważne są nie tylko odpowiednie parametry drzwi, ale też odpowiednie uszczelki.

Jak widać, wybór idealnych drzwi do domu nie jest taki łatwy! Trzeba zwrócić uwagę na szereg czynników, a nie można też zapominać o ich wyglądzie. W końcu drzwi powinny pasować od całej aranżacji. Jednak jeśli odpowiednio przemyślimy nasz wybór i uwzględnimy wszystkie oczekiwania, to zakup drzwi na pewno będzie udany. Nie ma sensu więc się załamywać, tylko zastanowić się, na jakich cechach drzwi nam szczególnie zależy.

Przeczytaj także