Energooszczędny Ytong Energo+

Ytong Energo+ to innowacyjny i obecnie najcieplejszy materiał budowlany dostępny na rynku. Ytong Energo+ to bloczki z betonu komórkowego, które są przeznaczone do wznoszenia ścian jednowarstwowych w domach jednorodzinnych.

Ytong ma już niemal sto lat. Impulsem do jego powstania był pierwszy kryzys energetyczny, jaki miał miejsce po I wojnie światowej. Szwedzki naukowiec, Axel Erikson stworzył wtedy ulepszoną wersję gazobetonu produkowanego z piasku, wapna, wody, niewielkich ilości cementu oraz anhydrytu. Nowy produkt nazwano Ytong.

Co najistotniejsze, opracowany przez Johana Axela Erikssona produkt był i jest przyjazny dla ludzkiego organizmu, a liczne i powtarzane cyklicznie badania cały czas dowodzą tego faktu. Obecnie produkowany Ytong Energo+ gwarantuje nam zdrowy mikroklimat i komfort cieplny budynku.

Spośród licznych cech charakteryzujących bloczki Ytong Energo+, najistotniejszy może okazać się fakt, że spełniają one najwyższe wymagania termiczne przy wytrzymałości na ściskanie 2 N/mm2.

Ytong Energo+ zapewnia także szybkość budowy dzięki zastosowaniu technologii energooszczędnych ścian jednowarstwowych. Ten wysokiej jakości beton komórkowy zapewni nam wysoką paroprzepuszczalność ścian zewnętrznych i obniży koszty na wielu etapach budowy.

Wykonawcy budowlani stosujący systemową technologię Ytong potwierdzają, że ‘dom z Ytonga’ zmniejszy ryzyka powstania błędów wykonawczych, takich, jak pojawianie się mostków termicznych.

Nowe bloczki Ytong Energo dostępne są w kilku grubościach: 24, 30, 36,5, 40 i 48 cm i pozwalają wznosić ściany o współczynniku przenikania ciepła na poziomie U=0,19 W/(m2K), bez dodatkowego ocieplenia.

Porównując wymiary, nawet kolor bloczka Ytong Energo+ dojdziemy do wniosku, że łatwo zastąpić go innym materiałem, aktualnie dostępnym w hurtowni budowlanej. Kupując podobny materiał budowlany, nie możemy jednak liczyć na zbliżone wymagania termiczne do tych, które w przyszłej eksploatacji domu zaoferuje zastosowanie Ytong Energo+.

Przeczytaj także