Jak niedrogo zbudować garaż?

Garaż betonowy przydatny jest na każdej działce i powinien znaleźć się przy każdym domu. To idealna przestrzeń na samochód, rowery czy najważniejsze narzędzia, które ma każdy. Jego budowa wiąże się jednak z całkiem wysokimi kosztami, dlatego warto poszukać sposób, jak w tani sposób powołać do życia tę, całkiem niemałą budowlę. Od czego najlepiej zacząć podczas budowy garażu betonowego? Od szukania alternatyw i tańszych odpowiedników.

Wypełnienie fundamentów

Każda konstrukcja musi na czymś stać, dlatego i garaż powinien posiadać odpowiedni fundament. Odradzamy jednak całkowite wypełnianie go betonem, ponieważ wiązać się do będzie z horrendalnymi sumami, które można w sprytny sposób zmniejszyć. Do dołów, które pełnią funkcję szalunków, można wsypać różnego rodzaju kamienia, zarówno te duże, jak i małe. Wiele osób poleca, aby w fundamentach garażów betonowych znalazło się potłuczone szkło. Ma ono zniechęcić potencjalnych lokatorów do wprowadzenia. Na przykład szczur, który spróbuje się dostać, pokaleczy łapy na odłamkach, a my nawet nie zauważymy, że próbował się dostać. A pamiętajmy, że przy okazji zaoszczędziliśmy całą masę pieniędzy.

Gotowe płyty dla garaży betonowych

Każda konstrukcja wymaga fundamentów, ścian oraz dachu. To pierwsze mamy już za sobą, dlatego przyszła pora na murowanie ścian. Można go jednak całkowicie uniknąć! Wystarczy tylko zainteresować się gotowymi płytami betonowymi, które umieszcza się w specjalnych prowadnicach. Są one dużo tańsze od tradycyjnych rozwiązań, a przy okazji nie odbiegają bardzo swoimi funkcjami. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że są one cieńsze oraz niczym ze sobą nie połączone. Aby uszczelnić taki garaż betonowy, niezbędne będzie zastosowanie specjalnych pianek wypełniających, które wejdą we wszelkie szczeliny. Takie rozwiązania pozwoli nam się odciąć od zewnętrznego chłodu na dobrych kilka lat.

Okna z odzysku

Garaże betonowe nie muszą mieć okien, ale przyjemnie, aby choć jedno czy dwa się w takowym znalazły. Ich cena może całkowicie przewyższyć wcześniej uzyskane oszczędności, dlatego warto pomyśleć o używanych modelach. Ich cena bardzo często jest kilkukrotnie niższa, a czasami da się trafić prawie nowe sztuki. Niektóre firmy remontowe zamawiają zbyt dużą ich ilość, ponieważ w trakcie faktycznych prac budowlanych zmienia się projekt. A my takie tanie okna możemy wykorzystać w naszych betonowych garażach. Trzeba jednak uważać, aby nie skusić się na niesprawny model, ponieważ i takie można znaleźć u pośredników, oferujących używane elementy budowlane.

Garaż metalowy

Mówiąc o obniżaniu kosztów, nie możemy nie wspomnieć, że dość tanim rozwiązaniem jest zakup gotowego, metalowego garażu. Nie jest on może aż tak funkcjonalny jak garaż betonowy, ale jego ogromną zaletą jest koszt oraz czas implementacji. Wystarczy tylko fundament i spokojnie można go ustawić w dowolnym miejscu na działce. Wszystkie osoby, którym zależy na czasie, powinny się zastanowić, czy garaże betonowe są na pewno tym, czego chcą. Mówiąc już o metalowych częściach, w naszym już zaczętym projekcie można wykorzystać kilka elementów z używanego, metalowego garażu. Mogą to być na przykład wrota albo pokrycie dachu, które też potrafi kosztować całkiem sporo a tutaj dostaniemy je prawie w cenie złomu.

Dobry moment na zakup towarów

Z pewnością nie unikniemy wizyty w dużym sklepie budowlanym, dlatego warto się do niej przygotować. Sprawdzenie cen interesujących nas towarów jest całkiem rozsądnym wyjściem. Przy okazji warto pamiętać, aby nie rzucać się od razu na zakup wszystkiego, co niezbędne jest przy budowie garaży betonowych. Warto polować na promocje oraz unikać zakupów, wtedy gdy zaczyna się sezon remontowy. Ceny towarów są wtedy dużo wyższe niż normalnie, a nam przecież zależy na tym, aby postawić garaż betonowy tanio. Rozsądne wydaje się więc kupowanie raz na jakiś czas kilku materiałów, ale w promocyjnych cenach. Na koniec powtórzymy jeszcze, że sam fakt istnienia promocji nie wskazuje na to, że coś jest naprawdę tańsze. Warto jest odwiedzić kilka sklepów, nim wyda się pieniądze.

Przeczytaj także