Kontenery: Rodzaje i ich zastosowanie

Żyjemy w czasach, w których nasze miasta zmieniają się niemalże z dnia na dzień. Wiele osób może nadal kojarzyć kontenery wyłącznie z wizją chłodnego, stalowego pudełka, nie zdając sobie sprawy z tego, że te „pudełka” na stałe zadomowiły się we współczesnej architekturze, a liczba nowych projektów będzie ciągle rosła. Warto zrobić dokładne rozeznanie tego, co dziś oferują nam producenci, ale te najbardziej podstawowe kategorie znajdziemy poniżej.

Kontenery budowlane i socjalne

Dwa pierwsze rodzaje są ze sobą ściśle powiązane i najczęściej są widywane razem na placach budowy. Ich uniwersalność pozwala na całkowite dostosowanie do potrzeb indywidualnego klienta. Kontenery budowlane mogą spełniać funkcje magazynu dla sprzętu pracowniczego, a odpowiednio przystosowane staną się pomieszczeniem socjalnym lub estetycznym węzłem sanitarnym. Są świetnym rozwiązaniem wprowadzającym organizację i porządek na budowie.

Kontenery biurowe

Ta kategoria spadła z nieba właścicielom małych i dużych firm, które stanęły przed koniecznością otworzenia własnego biura. Oczywiście, wiele miejsc oferuje powierzchnie do wynajęcia, ale gdyby tak… postawić swoje biuro? Słysząc taką propozycję, przez głowę przechodzą ogromne sumy, jakie trzeba będzie zapłacić firmie wznoszącej budynek, ilość czasu, jaki będziemy musieli czekać, aż nasze biuro będzie gotowe do odbioru, ale również poprzedzające budowę wizyty w urzędzie, aby nasza budowa była zgodna z obowiązującym prawem.

Znacznie łatwiejszą alternatywą dla przedsiębiorców mogą być kontenery biurowe. Gdy posiadamy już lokalizację, śmiało postawmy na tę opcję. Unikniemy w ten sposób żmudnego procesu uzyskiwania pozwolenia na budowę, jako że przy budowach kontenerowych wymagane jest jedynie zgłoszenie. Takie biuro powstanie w mgnieniu oka, a my i nasz team będziemy mogli momentalnie rozpocząć pracę we własnym biurze.

Zalety kontenerów biurowych zdają się nie mieć końca:

  • szybki czas i łatwość realizacji,
  • dowolny sposób wykończenia wnętrza i elewacji,
  • nowoczesny design,
  • minimum formalności,
  • możliwość przeniesienia w inne miejsce,
  • możliwość korzystania z niego przez cały rok,
  • możliwość rozpoczęcia używania biura natychmiast po zainstalowaniu go w miejscu docelowym,
  • wysoka jakość w korzystnej cenie.

Kontenery mieszkalne

Dla tych, którzy szukają własnego domku, do którego będą mogli uciec i naładować baterie przed ciężkim tygodniem pracy, z pomocą przyjdą kontenery mieszkalne. Wielu z nas marzy o własnej oazie spokoju, który będzie miejscem odosobnienia i wypoczynku. Wbrew pozorom spełnienie naszego marzenia nie będzie tak drogie, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy, że określimy, czego oczekujemy i jak chcemy, żeby nasz kontener mieszkalny wyglądał.  A gdy znudzi się nam obecne miejsce, możemy bezproblemowo przenieść razem z naszym domkiem.

Podsumowanie

Kontenery stają się nieodzownym elementem współczesnych miast. Przemawia za nimi prostota organizacji i praktyczność w użytkowaniu, nieporównywalna z tradycyjnymi budynkami z fundamentami.  Kilkanaście lat temu abstrakcją wydawało się stwierdzenie, że dom lub biuro może powstać w kilka dni, a dziś staje się to coraz popularniejszym rozwiązaniem.

Źródło zdjęć: mastertec.biz.pl

Przeczytaj także